Житло можна отримати по бартеру


Розраховувати на власне житло сьогодні може не кожен. Засоби на квартиру, навіть при нинішніх цінах, мають не все, а кредит отримати складно. Але варіант все ж таки є – бартер з літньою людиною, за якою ви залицятиметеся до смерті, а він відпише вам свою квартиру. Схема вигідна, але одночасно ризикова. Про підводні камені такого бартеру говорили в програмі «Українське вимірювання», виробництва КГ ESG

Серед варіантів переходу житла за довічний зміст фахівці виділяють два варіанти. Перший – коли ви просто містите людину (купуєте продукти, одяг, ліки, можливо, платите комунальні послуги), другий – коли, крім всіх цих послуг, потрібно ще заплатити певну суму як перший внесок за квартиру.

Директор юридичної компанії Олександр Ванжа говорить, що у будь-якому випадку існує великий ступінь недовір'я, зокрема власників нерухомості, тому люди більше довіряють своїм знайомим: «Бувають і випадки шахрайства, коли сумнівні особи завчасно вишукують потрібних їм самотніх літніх людей, представляються працівниками соціальних служб, пропонують вигідні умови, а потім укладають не зовсім правильні договори».

За словами генерального директора рієлторськой компанії Віктора Несина, в договорі раніше прописуються грошові відносини між сторонами, конкретно указується сума, яку утримувач повинен платити в місяць. Дуже рідко зустрічаються випадки, коли детально розписано, як саме утримувач повинен залицятися за отчуждателем, наприклад, коли і які продукти приносити, скільки разів на день. А це в більшості випадків і приводить до непорозумінь в майбутньому. Люди розраховують на одні умови, а виявляється, робити потрібно зовсім інше.


Виникають ситуації, коли сторона, яку утримують, нарікає на неналежний відхід і через суд хоче розірвати договір. Тут головне довести, що ви виконували всі вимоги угоди, вчасно платили гроші. Тому фахівці радять завжди робити це через банк і зберігати всі квитанції. Іноді, щоб уникнути неприємностей, доводиться збирати чеки на ліки, продукти і інші матеріальні витрати.

Тим, хто все ж таки вирішив отримати житло по бартеру, слід знати певні правила. Договір довічного змісту повинен бути затверджений у нотаріуса і зареєстрований в БТІ. Тільки тоді він вступає в силу. Набувальник не має права до смерті отчуждателя продавати, дарувати, закладати, міняти майно і передавати його у власність іншій особі, а у разі смерті зобов'язаний поховати його, навіть якщо це не передбачено договором довічного змісту

Дата: 2009-08-26
Джерело: ubr.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader