«За неприбраний сніг потрібно голови відкручувати»


Так вважають колишні мери Києва, один з яких навіть палець зламав, впавши на обмерзлому тротуарі. Київська тема №1 як і раніше актуальна. Є на увазі товстий шар льоду і снігу, якими покрито місто

Щодня, добираючись на роботу, я вимушений докладати для цього незвичайні зусилля. І просто страшно спостерігати за наступними по дворових проїздах авто. Вони не їдуть, а пливуть, що нагадує сплав на байдарках по гірській річці. Раніше подібного неподобства чиновників карали, а зараз, виходить, їм можна все.

Причина «байдаркових змагань» в тому, що сніг, що розтанув кілька тижнів тому, так і не зволили прибрати. Шляховики, мабуть, сподівалися, що рідота сповзе в каналізацію. Та ось біда, лівнепріємникі забиті, хоча начальство КК «Киевавтодор» завіряло «Нову», що до відлиги їх прочистять. З морозом дороги перетворилися на катки. Чи жарт, майже за місяць відвідувачами травмпунктов стали 5,5 тис городян!
Чиновницька метушня

Весь цей час на Хрещатику, 36 заявляли, що спецтехніка по прибиранню снігу працює. Перший заммера Анатолій Голубченко з екранів муніципального каналу переконував киян, що вони просто не помічають, як спецавтомобілі чистять дороги. Що ж це за чарівні снігоприбиральні машини, яких ніхто не бачить?

В кінці минулого тижня той же пан Голубченко, щоб згладити гнів городян, заявив, що за січень перерахують тарифи за ЖКУ із-за незручностей, створених неприбраним снігом. І навіщо було пропонувати послугу з прибирання прибудинкової території, якщо виконати її все одно не вдасться? І чи не сам Анатолій Костянтинович ще восени на кожному кроці розпинався, що місто готове до зими, мовляв, солі купили стільки, що нею важ Київ можна мало не по коліно засинати?

Обіцянка перерахувати плату за ЖКУ — визнання столичної влади в своїй нездатності боротися з сніжними завалами. А хто відповість за сотні поламаних рук і ніг на обмерзлих тротуарах? Найдивовижніше, що після вищезазначеної заяви Анатолія Голубченко на вулицях з'явилися комунальники, ломами що довбають лід на зупинках, тротуарах і площах.

Невже мер і його команда зглянулися над киянами? Причина, швидше за все, в іншому. Ще до Нового року голова Верховної Ради Володимир Литвин обіцяв винести на розгляд парламенту проект рішення про дострокові вибори мера Києва, які могли б відбутися в травні цього року (а не в 2012 г.).

Багато хто сприйняв заяву спікера як передвиборний піар-хід. Але перший тур виборів позаду, Литвин вибув з президентської гонки, і в парламенті зареєстрували відразу два відповідні законопроекти про переобрання столичного градоначальника. Правда, до кінця минулого тижня нардепи охолонули до питання, але саме в цей час мерія небагато заметушилася з прибиранням вулиць від сніжних завалів. Невже в КГГА злякалися і, щоб не випробовувати терпіння депутатів, вирішили показати, як мерія піклується про киян?
Байкам не вірили

А як чистили засніжені вулиці столиці при колишніх мерах Києва?

Іван Салій:

— Подібні питання вирішувалися автоматично, — розповів «Новою» Іван Салій, мер Києва в 1992—1993 гг. — Сніг вивозився регулярно. Тоді був високий професіоналізм працівників всіх рангів. Зараз же молоді хлоп'ята, ніколи нічим що не управляли, позиціонують себе геніями. Все було регламентовано — і спробуй не виконай якісь завдання! Я особисто все контролював. Признаюся, за тиждень до Нового року був у мера Черновецкого, який мене розпитував, як чистилося місто від снігу при моєму керівництві. Я розповів, і було помітно, що він стурбований ситуацією, що склалася. Правда, йому сказали, що сніг розтане, і мер пішов у відпустку. Сніг-то розтанув, але потрібно було все прибрати. Ніколи такого не було, щоб на Хрещатику був лід. Це ганьба! Мер повинен за таке без з'ясувань голови відкручувати.

Валентин Згурській:

Свій шлях на посту голови Київського міськвиконкому (1979—1990 гг. ) Валентин Згурській починав саме з прибирання вулиць.

— Київ був роздільний на мікрорайони, які мали щити з написами, хто відповідає за стан території, — пригадав Валентин Арсентьевіч. — Інспекція по впорядкуванню мала право від імені міськради карати керівників, що не залицялися за своєю ділянкою. Працівники магазинів і інших установ прибирали прилеглі території. Засідав штаб, очолюваний моїм першим замом. Якщо умови були особливо складні, то оголошувалося надзвичайне положення, і ми могли привертати до робіт техніку будь-яких відомств. Робили всі, щоб не допустити замерзання снігу. А сьогоднішня ситуація — межа безвідповідальності. Раніше вже на другий день зібралося б засідання бюро міськкому партії, Радміну і ЦК, на якому що допустили подібне неподобство керівників без розмов звільнили б з партійними стягненнями. Я ось теж посковзнувся при виході на вулицю Заньковецкой і зламав палець. Ходив в гіпсі.

Володимир Гусев:

— Перший зампред міськвиконкому був затверджений начальником штабу по прибиранню снігу і, окрім цього, він нічим іншим не займався, — повідав «Новою» Володимир Гусев, голова Київського міськвиконкому в 1968—1979 гг. — І снігоприбиральна техніка у нас була, і пальне. Деколи, коли міська техніка не справлялася, просили військових, і вони навіть танки давали для очищення вулиць. Якщо було потрібно, то мобілізували будівельні бульдозери. Сніг прибирали вдень і вночі, і за це комунальникам платили наднормові. Процес контролював міськком партії. Була висока дисципліна. Якби тоді склалося таке, як зараз, відповідальність поніс би голова міськвиконкому. Або замінили б його першого зама, що не справляється з роботою. Нинішній мер був у відпустці, але що перший зам робив? Розповідав байки по телевізору?

Чи уміють читати комунальники?

З наказу Держкомітету України з питань ЖКХ від 17.05. 05 №76 «О затвердженні Правил змісту житлових будинків і прибудинкових територій». Порядок припускає:

• завезення і заготівку матеріалів для посипання льоду;

• очищення від снігу і льоду зовнішніх майданчиків біля вхідних дверей;

• прибирання прибудинкових територій — спочатку прибирати, а у разі ожеледі обробляти посипочнимі матеріалами тротуари, пішохідні доріжки, потім — двори. Покриті снігом ділянки тротуарів і дворів слід прибирати в найкоротші терміни. У разі ручного розчищення тротуарів і внутрішньоквартальних проїздів сніг повинен забиратися повністю під скребок;

• при ожеледі обробити дорожні покриття посипочнимі матеріалами;

• негайне скидання снігу, що накопичується на дахах.

Якщо все це ігнорується, потрібно написати заяву в жек з вимогою викликати їх представників для фіксації цього факту і складання акту-претензії. Якщо комунальники не приїдуть, мешканці мають право скласти і підписати акт самостійно, привертаючи до цього двох сусідів. На підставі даного акту жек приймає рішення про перерахунок платежів за ЖКУ. Бланк акту-претензії можна знайти на сайті МІНЖКХ (www. minjkg. gov. ua)

Дата: 2010-01-28
Джерело: novaya.com.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader