Юристи назвали ризики при здачі житла в оренду


З початком літа і відпускного сезону розквітає такий вид бізнесу, як здача житла в оренду. Фахівці відзначають, що 90% житла, яке здається в оренду, знаходиться в тіні.Тим часом, за незадекларований пасивний заробіток податківці можуть виписати орендодавцям істотний штраф.

Скільки потрібно платити?



Здача квартири в оренду регулюється ст. 319 і 320 Цивільного кодексу України.Згідно з цими статтями, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на свій розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.При цьому багато орендодавців забувають звітувати перед державою про своє пасивному доході від оренди.

Між тим, ст.170 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм.Так, орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, після кожного кварталу необхідно сплатити податок. Зробити це потрібно протягом 40 днів. Якщо в місяць дохід менше десяти мінімальних зарплат (тобто трохи більше 12 тис. Грн.), То сплатити необхідно 15%, все що понад - 20% від суми доходу.

Вираховувати і платити потрібно щокварталу: інструкцію і бланк декларації податку на доходи фізичних осіб можна завантажити на сайті Фіскальної служби. Декларацію слід заповнити і здати в податкову.

Дохід від оренди довести непросто



Юристи відзначають, що орендодавці, які здають житло неофіційно і не платять податки, зараз схильні до більшого ризику, ніж раніше. У випадку, якщо факт неофіційною оренди розкриється, доведеться заплатити від 17 до 34 тис.грн.штрафу (ст. 212 Кримінального кодексу України).

Зараз у великих містах значно виріс попит на оренду квартир - це пов'язано з тим, що переселенцям із зони АТО потрібно десь жити.При цьому громадяни, які отримують довідки переселенця, повинні вказати адресу проживання на новому місці. Хтось вказує адресу родичів, хтось - адреса житла, яке знімають. Цією інформацією можуть зацікавитися і податківці.

Втім, довести, що квартира здається і за якою саме ціною не так вже й просто, але додаткові проблеми орендодавцям це все ж може створити.

Проблему нелегальної здачі житла можна було б вирішити за допомогою зниження ставки податку та спрощення самої процедури оформлення та оплати податку. Але поки в цьому напрямку, на жаль, не робиться ніяких заходів.А з урахуванням зростаючих тарифів на комуналку можна зрозуміти і орендодавців. Маючи порівняно невеликий прибуток від скромного житла, після оплати комунальних послуги та податку від прибутку нічого не залишиться.

Європейський досвід

Офіційна оренда у всіх цивілізованих країнах є звичайною практикою. При цьому оренда буває короткостроковій і довгостроковій, а рівень доходу орендодавців залежить від місця розташування житла і його стану.

У Німеччині, наприклад, житло знімають майже 60% населення. Ставка податку на здачу житла в оренду залежить від прибутку орендодавця. Так, річний дохід до 8 тис. Євро податком не обкладається. За умови отримання річного прибутку в сумі від 8 до 13,5 тис.євро податок розраховується за ставкою 14-24%, від 13,5 до 53 тис. - за ставкою 24-42%, більше 250 тис. - 45%.

В Іспанії дохід від здачі житла в оренду оподатковується за ставкою 24% і має бути задекларований власником у щорічній податковій декларації.

В Італії ставка податку від здачі житла в оренду також залежить від розміру річного доходу. Прибуток в сумі 15 тисяч євро оподатковується за ставкою 23%, від 15 до 28 тис. - 27% і т. Д. Максимальна ставка становить 43%.

Податкові пільги надаються в тому випадку, якщо власник нерухомості виплачує відсотки по іпотеці або робить пожертвування в благодійні організації.

Дата: 2015-06-08
Джерело: napensii.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader