Як продовжувати балувати себе в кризу і не опинитися на мілині


Бажання витрачати гроші на всяку нісенітницю - невід'ємна частина людської натури. Неважливо, що це: відеогра, мангал або новий мотоцикл, - всі ми, в той або інший момент життя, купуємо що-небудь непотрібне просто ради того, що воно було

І в цьому немає нічого такого - який сенс заробляти гроші понад необхідний мінімум, якщо їх не можна витрачати на щось, що приносить задоволення. З іншого боку, якщо економічна криза, що вибухнула, і повинен навчити нас чому-небудь, так це розумінню, наскільки важливо жити по засобах.

Зараз, більш ніж коли б то не було, потрібно з усією відповідальністю підійти до питання витрат свого особистого бюджету, особливо, якщо у вас є сім'я або люди, які від вас залежать. Портал AskMen. com пропонує декілька рад, як уберегти себе від банкрутства і зуміти знайти баланс між бажанням витрачати гроші на все, що хочеться, і міркуваннями практичності.

Ведіть облік всім свої витратам. Якщо ви дійсно хочете знайти золоту середину між марнотратством і здоровим глуздом, то украй важливо стежити за своїм бюджетом. По суті, ви повинні записувати кожну свою покупку, щоб в кінці місяця мати можливість переглянути важ список.

Переконаєтеся в тому, що ви не забули згадати всі свої марні трати, такі як покупка снеков в торгових автоматах, пікніки і імпульсні покупки. І не намагайтеся обдурити самі себе, пояснюючи своє небажання вносити ті або інші витрати тим, що вони були зроблені в перший і останній раз в житті. Ви будете сильно здивовані тим, як часто ви робите такого роду придбання. Крім того, ваша мета - отримати найбільш точну картину характеру ваших поточних витрат, так що ніяких прийомів.

Відокремите свої бажання від реальних потреб. Наступним кроком буде позбавлення від тих витрат на розваги, які спустошують вашу кишеню. Проявите чесність.

Наприклад, телебачення високої чіткості ніяк не можна зарахувати до предметів першої необхідності. Без нього ви цілком можете обійтися, а ось без їжі, даху і інших основних елементів повсякденного життя обійтися буде украй скрутно. Немає нічого поганого в тому, щоб мріяти про покупку нового телевізора, проте це не більше ніж потурання самому собі. Коли проглядатимете свій бюджет, відзначте кожну легковажну покупку, зроблену вами минулого місяця.

Складіть список марнотратства. Перерахуєте всі предмети і послуги, в покупці яких немає великої необхідності, і напроти кожного такого пункту поставте прийнятну для вас ціну. Список повинен містити все: від квитків на хокей до смартфона і домашнього кінотеатру.

Носите його з собою і всякий раз, коли вам захочеться побалувати себе, звіряйтеся з ним, щоб бути упевненим в тому, що ви купуєте саме те, що вам потрібно і за прийнятною ціною. Регулярно оновлюйте свій список марнотратства.

Виділите на марнотратство особливий бюджет. Бажання негайне щось купити може наздогнати вас будь-якої хвилини, і ви не завжди зможете йому протистояти. Тому важливо відкласти деяку кількість грошей на оплату розваг і імпульсних покупок.

Ваш фонд марнотратства ніколи не повинен перевищувати грошей, відкладених на екстрений випадок, в той же час це повинна бути відносно крупна сума грошей: на 300 руб. у місяць особливо не розгуляєшся. Як тільки величина фонду встановлена, переконаєтеся в тому, що ваші витрати строго йому відповідають. Тоді навіть сама спонтанна покупка не перешкодить вам зберегти баланс між марнотратством і ощадливістю.

Шукайте вигідні покупки. Коли вас відвідує непереборне бажання купити що-небудь настільки ж даремне, наскільки і привабливе, як слід придивитеся до цін. Суть ідеї полягає в тому, що балувати себе можна, але при цьому немає ніякої необхідності спустошувати свій банківський рахунок.

Крім всього іншого, такий підхід дозволить мінімізувати відчуття провини, коли ви спробуєте знайти компроміс між бажанням витратити гроші на не найнеобхіднішу в господарстві річ і практичними міркуваннями.

Величезне число людей витрачають цілі стани на даремні придбання і потім дуже сильно жалкують про це, що, у свою чергу, часто приводить до ще більших витрат у міру того, як люди прагнуть позбавитися від жалю. Це порочний круг, який кінець кінцем приведе лише до фінансового краху. Йому можна запобігти: просто порівняєте ціни перед тим, як зробити покупку.

Немає нічого поганого в тому, щоб отримувати задоволення від якихось надмірностей до тих пір, поки ви укладаєтеся в рамки свого бюджету.

Ці п'ять рад допоможуть вам знайти баланс між марнотратством і практичним поглядом на речі. Не позбавляйте себе маленьких (або великих) радощів - врешті-решт гроші створені спеціально, щоб їх витрачати. В той же час важливий не дуже часто знаходити собі виправдання. Спонтанність - одна з найважливіших частин задоволення, тому не варто перетворювати витрати на розваги в щось рутинне. Покупка нового DVD кожну п'ятницю має мало загального з бажанням потішити себе. Це просто звичка

Дата: 2009-11-28
Джерело: news.finance.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader