Як орендувати житло на новорічні свята - поради експертів


Останнім часом багато українців воліють зустрічати свято в колі великої компанії друзів і близьких.

Для цього знімають на новорічну ніч апартаменти або заміський будинок із просторим двором, де можна смажити шашлики і гуляти з дітьми.

Крім того, традиційно популярні в цей період карпатські готелі і гостьові будинки. Вартість оренди подібних приміщень чимала, але попит все одно дуже високий. Навіть зараз, більш ніж за місяць до 31 грудня, знайти відповідне житло вже не так-то просто. Слід пам'ятати, що підвищеним інтересом громадян до оренди нерухомості на зимові свята активно намагаються скористатися шахраї.

Найчастіше українці бронюють нерухомість на свята за допомогою спеціалізованих інтернет-порталів. Найбільш відомим є міжнародний сервіс Booking.com. За його даними, на період з 30 грудня по 4 січня в Києві вже заброньовано 58 відсотків номерів у готелях, у Львові - 79 відсотків, в Івано-Франківську - 83 відсотки, в Ужгороді - 77 відсотків, у Харкові - 61 відсоток, а в Одесі - 53 відсотки.

Як бачимо, найпопулярнішим напрямком для зустрічі Нового року залишаються західні області України, особливо Карпати. Зараз на сервісі Booking.com вартість номера в готелі для двох на чотири ночі коливається від 9,7 тисяч до 14 тисяч гривень. Якщо ви збираєтеся у святкові дні ще й покататися на лижах, то варто поквапитися з бронью, оскільки в населених пунктах, розташованих біля гірськолижних трас, практично не залишилося недорогого житла, а ціни на інші номери поступово зростають.

Втім, якщо скористатися вітчизняними сервісами, такими як дошка оголошень olx.ua, то ще можна знайти досить цікаві пропозиції за прийнятними цінами. Наприклад, оренда невеликого дерев'яного котеджу неподалік від Яремче обійдеться в 2-4 тисячі гривень на добу. Звичайно, є й дорожчі, але є і більш комфортабельні будинки.

Та й взагалі, для людей, які не обмежені в коштах, сьогодні існує безліч варіантів. Так, у селищі Верхній Салтів Харківської області здається двоповерховий будинок із усіма зручностями, трьома спальнями, лазнею, домашнім кінотеатром і ділянкою на березі невеликого ставка. За два дні оренди доведеться заплатити 16 тисяч гривень, а за три - 20 тисяч. Схожі пропозиції є і в Одесі. На дев'ятій станції Фонтану здається чотириповерховий будинок площею 450 квадратних метрів з шістьма спальнями і п'ятьма санвузлами. Спальні виконані в різних стилях: романтичному, японському і сучасному. Будинок розташований на ділянці площею 9 соток. У дворі є стаціонарний мангал, альтанка, дитячий майданчик. Однак за відпочинок на чотири-п'ять днів доведеться заплатити... 40 тисяч гривень.

При виборі «новорічної» нерухомості не слід забувати, що чималим попитом на таке житло нерідко користуються шахраї. Схема обману досить проста. На українському ресурсі з'являється оголошення про здачу в подобову оренду заміського будинку.Воно містить красиві фотографії і докладний опис. При цьому вказана ціна істотно нижче, ніж на інші подібні об'єкти. Але від потенційних орендарів уявні господарі вимагають обов'язкову передоплату в розмірі від 50 до 100 відсотків вартості.

Найчастіше шахраї починають квапити з оплатою, розповідаючи, що у них вже є кілька претендентів на житло. Мовляв, якщо ви не встигнете внести гроші, наприклад, до кінця дня, то будинок буде здано іншій людині. Помітивши, що майбутня жертва все ще вагається з рішенням, аферист може знизити розмір передоплати. Спочатку наполягав на стовідсотковій сумі, а тепер погоджується взяти наперед тільки половину, але ... прямо зараз. Звичайно, такі дії повинні насторожити клієнта. Якщо ж людина все-таки перевела гроші шахраєві, то вже через кілька хвилин після надходження суми на вказаний рахунок телефон зловмисника виявляється відключеним, і всі спроби зв'язатися з «господарем» житла будуть безрезультатними.

Як розповіли київські та львівські ріелтори, вже кілька років поспіль аферисти активізуються перед новорічними святами. У міру скорочення пропозицій на ринку добової оренди ризик стати жертвою шахраїв істотно зростає.

Фахівці попереджають, що зловмисники, як правило, публікують оголошення на українських ресурсах, де достовірність розміщеної інформації ніхто ретельно не перевіряє. Крім того, не варто відразу, без попередньої перевірки, вносити аванс, особливо в тому випадку, якщо вас кваплять.

З'ясувати, чи дійсно запропоновані квартира або будинок здаються господарем, можна кількома способами. Наприклад, скориставшись сервісом Google «пошук по фотографіях». Досить ввести посилання на знімок об'єкта з оголошення, щоб пошуковик видав всі подібні зображення. Якщо раптом виявиться, що в оголошенні про здачу житла в Одесі фігурує фото нерухомості, розташованої за іншою адресою або зовсім в іншому місті або країні, слід відмовитися від угоди.

Хочете орендувати будинок? Дізнайтеся у господаря адресу, щоб знайти об'єкт на супутниковій карті і переглянути на зовнішню відповідність.

Можливо, шахрай пропонує реальний будинок, дійсно розташований за вказаною адресою. І фото надав справжні. Тоді варто пошукати координати людей, що живуть по сусідству. Найчастіше, якщо мова йде про Карпати або приморські райони, поряд здається інше житло. Зателефонувавши сусідам, можна з'ясувати, хто є господарем обраного об'єкта. Іноді виявляється, що цей будинок... зовсім не надається в оренду.

Крім того, задавши в пошуку адресу житла, яке ви хочете зняти, можна знайти відгуки про нього в Мережі і скласти власне уявлення про нерухомість, господаря або як мінімум переконатися, що цей будинок уже орендували. Можливо, ви знайдете попередження про шахрайство. Повна відсутність відгуків теж має насторожити.

Зверніть увагу на пропонований господарем спосіб оплати. Якщо він бажає отримати гроші на мобільний рахунок або на електронний гаманець, краще від такої угоди утриматися. Справа в тому, що в подальшому ідентифікувати одержувача ваших грошей буде вкрай складно. Для таких афер купується нова сім-карта, яка після переведення з неї отриманих грошей на інший рахунок просто викидається. Знайти власника електронного гаманця дещо легше, але теж проблематично.

В обох випадках правоохоронцям необхідно отримати дозвіл на проведення слідчих дій, звернутися за інформацією до мобільного оператора або в фінансові структури, що контролюють платіжну систему. Все це довго і клопітно. Найчастіше поліція не особливо прагне цим займатися. А за той час, поки правоохоронці «розгойдаються», від афериста і вкрадених грошей уже не залишиться і сліду.

Якщо ви знехтували перевіркою і після внесення застави або всієї суми орендної плати зрозуміли, що вас «кинули», то першим ділом все ж потрібно звернутися із заявою в поліцію. При проведенні платежу за допомогою банківської карти є шанс ідентифікувати шахрая. Адже для відкриття такої карти людина надає банку свій паспорт, і копія цього документа зберігається у фінустанові.

Але в цілому ріелтори попереджають: вибираючи квартиру або будинок для зустрічі Нового року і вносячи плату за оренду, слід бути пильними і дуже обережними. В іншому випадку аферисти можуть зіпсувати вам свято.

 

Дата: 2016-11-23




Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader