Вартість реконструкції НСЬК Олімпійський несподівано виросла до до 3,2 млрд. грн


Через полгода після скандалу із збільшенням витрат на реконструкцію головного стадіону країни Мінсемьі знову почало говорити про зростання кошторису

«Ці 2,1 млрд. грн. затверджені Кабінетом міністрів для реконструкції НСЬК, — тільки початковий бюджет. Ми не виключаємо, що ця цифра буде трохи більше, тому що проект, який був розроблений німецькою GMP, передбачає більше 3 млрд. грн. », — заявив вчора міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко. За його словами, з початку робіт по реконструкції НСЬК «Олімпійський» освоєно 850 млн.грн. включаючи проектні, будівельно-монтажні і інші роботи, передає Інфобуд. А за підсумками цього року буде освоєний важ 1 млрд. грн. для робіт по реконструкції. «Темпи робіт показують, що цей мільярд буде освоєний», — додав міністр.

При цьому головний інженер ХК «Київміськбуд» Олександр Галицький відзначив, що генеральний підрядчик за рік виконав будівельно-монтажних робіт на 358 млн.556 тис. грн. За підсумками 2009 г. компанія планує виконати будівельно-монтажні роботи по реконструкції спорткомплексу на 500 млн.грн. А в 2010 г. КГС потрібне ще близько 1,5 млрд. грн. При цьому ХК перенесла дату початку робіт по монтажу металоконструкцій на січень 2010 г. «Ми плануємо завтра почати виготовлення металоконструкцій, і в поточному році будуть виготовлені перші металоконструкції. 7 січня вони будуть на НСЬК, і на 12 січня ми матимемо можливість їх вмонтовувати», — сказав пан Галицький.

Слід нагадати, що первинна вартість реконструкції головного стадіону країни складала 1,5 млрд. грн. Потім кошторис виріс до 2,1 млрд. — підвищення обгрунтували «зростанням вартості будматеріалів». Як повідомляли «i», в середині червня Мінспорта планувало збільшити вартість реконструкції головного стадіону країни ще на 1 млрд. грн. Як нові обгрунтування міністр приводив аргументи, що на етапі розробки був врахований курс гривні до євро на рівні 6,87 грн. а курс євро виріс більш ніж до 10 грн. А також, що збільшення кошторису пов'язане з необхідністю додаткових робіт, на які вказали інспектора УЄФА. Саме ця цифра навіть стала причиною публічної сварки пана Павленко з прем'єром Юлією Тимошенко на засіданні Кабміну. Тоді в уряді говорили, що бажання профільного міністра збільшити кошторис може стати поштовхом для його відставки і звинувачень в корупції. Остаточне рішення по НСЬК перенесли на позачергове засідання Кабміну через декілька днів. І питання про збільшення ціни більше не піднімалося, а пан Павленко залишився в своєму кріслі.

Тепер міністр знову пригадав об 3 млрд. грн. коли до закінчення будівельно-монтажних робіт залишився трохи більше рік. Нагадаємо, їх потрібно закінчити до грудня 2010 г. а в червні 2011 г. на стадіоні вже потрібно провести перший матч, передає Інфобуд. Але для збільшення кошторису необхідне окреме рішення Кабміну, а також реальне джерело фінансування. «Тут Павленко, можливо, сподівається на частину грошей з 9,8 млрд. грн. які повинен дати НБУ на Євро. При нинішній боротьбі президента і прем'єра цей 1 млрд. грн. можуть і дати з криками, що за рік стадіон потрібний терміново. І навіть внести зміни до держбюджету. А якщо знову не вийде — те міністр може втратити своє крісло, яке під ним давно хитається. Перед виборами всім вигідне цькування корупціонерів», — розповіло «i» джерело в уряді на правах анонімності.

Нагадаємо, 15 жовтня в парламентському виданні «Голос України» за підписом голови Верховної Ради Володимира Литвина вийшов закон, що передбачає фінансування футбольного чемпіонату за засоби Нацбанку в сумі 9,8 млрд. грн. Після голосування парламентаріями 1 липня Віктор Ющенко наклав вето на цей документ, яке Верховна Рада подолала 384 голосами з 409 зареєстрованих. Тоді президент ще раз відмовився підписати закон і під ним з'явився автограф спікера. Проте до реального виділення грошей від НБУ поки справа не дійшла

Дата: 2009-11-30
Джерело: ibud.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader