Український уряд роздуває міхур іпотечного банку!


23 апреля в Верховной Раде Украины зарегистрирован законопроект № 4337-1 «О государственном земельном (ипотечном) банке Украины», разработанный народным депутатом Николаем Присяжнюком.

Даним документом пропонується визначитися з правовими основами створення і діяльності Державного земельного (іпотечного) банку для прискорення процесів розвитку іпотечного кредитування під заставу землі. Банк створюється у формі відритого акціонерного суспільства. Частка держави в статутному капіталі фінустанови повинна складати не меншого 60%.

Передбачається, що формування державної частки в статутному капіталі банку здійснюється за рахунок засобів держбюджету України (за попередніми підрахунками від 50 до 100 млн.грн. залежно від розміру статутного капіталу) і земельних ділянок, в т. ч. сільськогосподарського призначення. Повноваження засновника банку з боку держави здійснює уряд. Основною функцією банку буде іпотечне кредитування сільськогосподарського виробництва. Зокрема, передбачається, що відсоток кредитних операцій банку для потреб сільськогосподарського виробництва під заставу землі і іншого нерухомого майна не може складати менше 50% його активів, з них не меншого 50% повинні складати довгострокові кредити для виробників сільськогосподарської продукції. Крім того, 23 квітня у Верховній Раді України зареєстрований законопроект № 4404 «Про внесення змін до статті 166-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення (відносно захисту банківського внеску)», розроблений народним депутатом України Андрієм Павлівським.

Даним документом пропонується встановити адміністративну відповідальність з накладенням штрафу в розмірі від 17 тис. грн. до 34 тис. грн. на керівників банків за порушення умов договору банківського внеску.

На думку А. Павлівського, введення мораторію на вилучення депозитів, в т. ч. тих, термін яких підійшов до кінця, є порушенням Конституції України і Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Примітка. Для реалізації законопроекту № 4337-1 необхідне зняття мораторію на оборот земель сільськогосподарського призначення

Дата: 2009-04-29
Джерело: globalist.org.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader