У НБУ більше немає грошей для рефінансування банків!


Банки не зможуть отримати рефінансування НБУ в червні місяці, оскільки до 1 червня Національний банк наблизиться до граничного рівня монетарної бази, позначеного в меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ)

Тепер банкам буде украй складно отримувати рефінансування центробанку і підтримувати кредитування економіки.

Джерело «i» в Національному банку повідомило, що в червні НБУ не проводитиме масштабні операції по рефінансуванню комерційних банків. «Будуть точкові операції по підтримці ліквідності», — заявив він. За його словами, значення монетарної бази наблизилося до граничного рівня, встановленого в меморандумі, підписаному з МВФ керівництвом Нацбанку. На 1 червня об'єм монетарної бази не повинен перевищувати 195,3 млрд. грн. тоді як до 1 травня значення цього показника дорівнювало 180,2 млрд. грн.

Судячи з усього, Нацбанк, дійсно, впритул підійшов до граничного значення монетарної бази, оскільки після масованих викидів грошей з своїх надр в квітні, в травні кредитна підтримка банків практично повністю зупинена — центробанк рефінансував банки всього на 145,6 млн.грн. тому в червні кредитувати економіку за рахунок засобів НБУ банки вже не будуть.

Для банків і економіки це означає кредитний голод. Не маючи доступу до дешевого рефінансування Нацбанку (його середня ставка — близько 16% річних), банки будуть вимушені переорієнтовуватися на внески приватних клієнтів, негативні настрої яких сьогодні відомі всім. Заманити депозити в банки можна буде тільки за допомогою підвищених ставок, що не забариться позначитися на вартості кредитів для бізнесу. Якщо середня ставка кредитів за рахунок рефінансування була на рівні 21-25% річних на 12 місяців, то незабаром банки видаватимуть підприємствам позики на термін не більше ніж одін-трі місяця під 30-35% річних — такі зараз терміни і ціни на ресурси приватних клієнтів (з урахуванням маржі банків). Про розвиток виробництва при таких цінах на позики доведеться забути.

Експерти вважають, що НБУ чи навряд стане порушувати встановлені в меморандумі МВФ обмеження, як це легко робилося з відхиленням офіційного від міжбанківського курсу. «Зараз вартість нічних кредитів на міжбанківському ринку наблизилася до 1% річних, що не є нормальною ситуацією, коли НБУ видає кредити овернайт під 18-20% річних», — говорить голова правління банку «Форум» Ярослав Колесник. Тому банкір не чекає, що НБУ активно насищатиме грошима систему. «Перш ніж це відбудеться, ставки межбанка винні підрости до 7-10%», — вважає фінансист. На його думку, Нацбанк зараз знову насищає систему грошима через валютний канал (скуповуючи валюту у банків), і продовжуватиме це робити найближчим часом (поки банки приводитимуть у відповідність з вимогами НБУ свою валютну позицію).

У свою чергу, передправління крупного банку з українським капіталом говорить, що НБУ не допустить подальшого зміцнення гривні, тому стимулюватиме грівнедефіцит. «Зараз дуже багато виборчі фонди знаходяться у валюті, яку потрібно буде перевертати в гривню перед виборами. Зміцнення гривні для політиків зараз невигідно, — пояснює фінансист. — Тому про кредитування економіки до проведення виборів президента доведеться забути».

Таким чином ситуація в банківському секторі погіршуватиметься, що може привести до серії банкрутств в банківському секторі

Дата: 2009-05-29
Джерело: capitaltimes.com.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader