Стало відомо, скільки заробляє Дід Мороз на Майдані


Переодягнутися Дідом Морозом і підробити у такий спосіб в Києва може кожен охочий. За дві години "торгівлі мордою" на Майдані можна заробити 120 гривень

Напередодні нового року журналіст вирішив попрацювати дідом морозом. За один день роботи під головної ївкої країни, з'ясувалося: найщедріші клієнти місцевих Снігуроньок – араби. За один знімок легко дають 50 грн. І найголовніше – переодягнутися Дідом Морозом і підробити у такий спосіб може кожен охочий – ніхто нікого не проганяє з "намоленного" місця. Всього ж на Майдані працює близько 25 Дідів Морозів, і це не враховуючи Снігуроньок, тигрів, Барта Симпсона, Спанча Боба і навіть людини-павука.

"Хто придумав цей бридкий кокошник?!" – обурювалася Снігуронька Маша. – Коли ззаду дме, доводиться до болю напружувати шию, щоб не зірвало. Ще і посміхатися. Шия болить. Здрастуйте, хлопчик! Як тебе звуть? Саша! Саша, скажи тату, що ти хочеш сфотографуватися з Снігуронькою. Замри. Посміхнися. Тато, з вас 20 гривень. Приходите ще".

Ми домовилися з Машею, що попрацюємо разом. Це їй навіть на руку – свого Діда Морозу у неї немає. А за два і платять більше. Чіткої такси за знімок не існує. Скільки дадуть – стільки і беруть, приблизно від 10 до 50 гривень.

Група молодих арабів, із захопленням дивилася на Снігуроньку, з деяким побоюванням на мене, тобто на Діда Морозу. Чіпають наряд Снігуроньки пальцями, цокають мовою. З величезним задоволенням фотографуються всі. Після чого хлопець, не дивлячись, дає Снігуроньці 50 гривень.

"Араби – самі кращі клієнти", – раськазала Маша. – А ось китайці – це кошмар. Здачу просять. Ськурпулезниє такі".

"Але ж дійсно дорого. А скільки ти сама заробляєш за день?"

"Гривень сто. Сто двадцять, сто п'ятдесят. Це особисто моїх. А здаю більше тисячі тим, хто нас найняв, видав костюм. Він же страшно дорогою, близько п'яти тисяч. Запросили попрацювати по знайомству. Гроші потрібні, я приїжджавши – квартиру знімаю" - зніяковіла снігуронька.

Більшість Дідів Морозів – це ті фотографи, що працюють на Майдані щодня. Просто до свята Нового року вони переодягаються. Прибуток полягає в продажі знімків – "Тільки у нас! Кольорове фото за одну хвилину!". Коштує 20–50 гривень, судячи по тому, на скільки можна "розвести тіло" (тобто клієнта). А кидаються два десятки Дідів Морозів швидше і більше, ніж футболісти нашої збірної. Причому одночасно вмудряються говорити дітям різні приємні речі – від малюків весь прибуток.

Поряд ще одна "замануха" – катання на поні. Маленький круг навколо головної ялинки на Майдані коштує 20 гривень.

"Фото? Круг?" – верещав "водій" поні в обличчя матусі, що розгубилася, заразом усаджуючи дитину в сідло. – Подаруєте дитині свято! Фото за одну хвилину! Всього. (оцінивши її поглядом) десять гривень! Мама, подаруєте дитині свято!"

Дитина вилазити з сідла категорично відмовлявся, загрожуючи закотити істерику. Мама судорожно кивнула головою. Прибіг фотограф. Але виникла проблема – конячка зацікавилася упущеними на землю чіпсами. "Господар" підвів її мордочку. ногою.

"Дати б тобі самому в морду ногою", – тихо, але дуже чітко прошепотіла наша Снігуронька.

У наряді Діда Морозу дивно жарко, постійно заважає борода. Обличчя потіє, а ось ногам холодно, задуває вітер. І досить нудна робота – ходиш, всім набридаєш, говориш одне і те ж. До речі, Морози бояться палити – борода чудово горюча. Нічого не чутно із-за парика і шапки. Тому я і не почув першого свого "клієнта", хоча він смикав мене за наряд.

"Дедуфка, дедуфка!" – я озирнувся. Коштує хлопчик, років три з половиною. Важ рожевий від збентеження. – А мені буде подарунок під ялинку?"

"Звичайно буде. Якщо слухатимешся тата і маму. Хочеш сфотографуватися?"

Підійшла Снігуронька Маша. Тато дістав фотоапарат і поцікавився скільки нам заплатити.

"Аніскільки", – говорю. І, нахилившись до його вуха, – Я не справжній Дід Мороз, я фальшивий".

"Дурень ти", – образилася Снігуронька. – Він же готовий був платити. Мені б гроші віддав".

Турбується із-за своєї некомпетентності, я кинув Снігуроньку і пішов пити чай. Поряд, спустивши бороду на шию, пив чай мій "колега". Розговорилися.

"З кожним роком заробляю все менше", – поскаржився він. – Зараз у кожного свій фотоапарат, або знімають мобільним телефоном. Я двадцять років фотографом на Майдані працюю. І ось, мене знімають. мобілкою! Раніше чоловік отримував новорічне фото поштою. З хвилюванням відкривав конверт. Роками зберігав фотографію. На обороті був напис. А зараз що? "Отримаєте повідомлення". Це зовсім не те."

Отже, за наступні дві години я заробив 120 гривень, які і віддав Снігуроньці (з нами зробили п'ять знімків). Попрощавшись з нею, запитав, чи вірить вона в Діда Морозу

"Звичайно, вірю!" - сказала Снігуронька

Дата: 2009-12-31
Джерело: mycityua.com



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader