Що таке психодізайн?


Психодізайн - новий напрям в сучасному житті. Проте той факт, що місце існування впливає на емоційний стан людини, відмітили давно. Число ”родичів” психодізайна підрахувати досить складно.

”Прародителем” вважають Пітера Ван Гога (1914 г. народження, Голландія) з його ідеєю ”життєвого клімату”. Великий вплив зробили Інститут медико-біологічних проблем і Інститут авіаційний-космічної медицини. Фахівці з конструювання штучних середовищ, наприклад космічних і полярних станцій, займалися конструюванням екстремальних інтер'єрів під конкретну людину. Адже тісний простір космічного корабля ставав для космонавта на якийсь час будинком, і цей будинок треба було зробити максимально зручним.

Уругвайський художник Карлос Паес Віларо побудував собі будинок на крутому океанському березі. Практично сліпив його голіруч з бетону. В гості стали приїжджати друзі зі всього світу. Місце дозволяло їм будувати прибудови, будинок розростався без якогось генерального плану забудови, займав важ крутий схил, ”збігав” до океану. І отримав назву касапуебло - будинок народів.

Прусський король Фрідріх II, постійно стурбований війнами і політичними інтригами, шукав моральної компенсації, тому побудував цілий палацовий комплекс Сан Суси (у перекладі ”без турбот”) під Потсдамом. Він хотів іноді руйнувати звичну сірість важких буднів короля, а для людини, велику частину життя провідного в наметах на театрах військових дій під гуркіт залпів, невелика ”відпустка” в палаці - вже свято.

Є легенда, що, будучи в Нідерландах, російський імператор Петро I спав в шафі. Маленький простір, який легко контролювати, створював у правителя, у якого залишилися юнацькі психологічні травми, відчуття захищеності.

Петро I дуже цінував ради свого ”чаклуна” Якова Брюса. Брюс складав генплани Москви і Петербургу і спостерігав біополя, використовуючи як індикатор шматки сирого м'яса. Він розвішував їх на стовпах в місцях передбачуваного будівництва. Саме Брюс підготував указ Петра про заборону будівництва в одному з нинішніх московських районів. Називати цей район не буду, щоб не лякати людей.

Знімаємо мірку

Давно було помічено, що всіх людей можна розділити на різні типи. Тіпологий особи існує множина. Найбільш зрозуміла для простої людини - типологія Макса Люшера. Він виділяє ”різноколірні” типи поведінки - червоний, синій, зелений і жовтий. Кожен має свої переваги в архітектурі і інтер'єрі.

Синій тип (вода) - замкнута, зосереджена на своїх відчуттях людина, якій від життя треба небагато. Головне - відчуття захищеності, особиста безпека. Тому, якщо ти синій тип, в твоєму інтер'єрі повинні бути присутніми зони для самоти (всілякі алькови, ніші), вітається занижена висота стель, розчленовування вікна палітуркою. Ідеальний будинок - в сільському стилі. Ідеальні будівельні і обробні матеріали: дерево, текстиль, а також будь-які м'які на дотик.

Якщо ти Жовтий тип (повітря), твоє кредо - вічний оптимізм. Ти весела, життєрадісна людина, схожа на сонці. Тобі завжди мало простору: ”Ех, королівство малувате!” Тобі потрібна свобода. ”Розсунути” межі ”маленької” квартири до розмірів всесвіту допоможуть: широкі вікна (без палітурки), дзеркала, багато прозорого в інтер'єрі. Жовтий тип любить блиск, тому в домашній обробці повинне бути присутнім багато срібла, хром і інші ”блискучі” матеріали.

Зелений тип (земля) - серйозна, стовідсотково упевнена в собі леді, дуже уперта. Строгість характеру повинна ”підкріплюватися” строгістю інтер'єру: впорядкована структура кімнат, висока стеля, високі меблі, що ”йдуть увись”, високі вікна, стекла дверей з гратами, ковані грати на вікнах. Улюблена геометрична форма - прямокутник. Багато речей з твердих матеріалів: каменя, металу. Для ”зелених” головне - самоствердження, що доходить деколи до манернічанья. Для них статус вирішує все.

Люди Червоного типу (вогонь), як правило, прагнуть зробити своє житло максимально оригінальним. Ідеальна форма приміщення - довгі зали з колонами, анфілади, галереї. Серед ”червоних” чоловіків багато плейбоїв, а саме відповідне житло - пентхаус. Улюблені матеріали - шкіра, шкури.

До речі, в казці Пушкіна про рибака і рибку старий - синій тип характеру, стара - яскраво виражений червоний. І хоча психодізайнер спирається на певні типажі, це всього лише канва.

У розпорядженні професійних діагностів є і ”важка артилерія” - складні методики, які дають детальніший психічний портрет людини, а значить, і більший матеріал для роздумів над тим, як підібрати інтер'єр саме йому. Розрахунки з точністю до найдрібніших відтінків.

Наприклад, в кожній квартирі ”ховаються” якісь силові лінії і лінії магнітного поля Землі. Розміщені на цих лініях предмети інтер'єру, як правило, схильні до більшого зносу, поломок. А тривале знаходження людини в цій зоні також не додає йому здоров'я. Щоб уникнути поганих наслідків, досить просто пересунути меблі, перш за все - спальні місця.

Призначення кімнат

В психологічно комфортному інтер'єрі важливо враховувати призначення кімнат. Колірна палітра кухні повинна сприяти травленню, а не відбивати апетит. ”Травною” гаммою вважаються відтінки рожевого і персикового. Не заборонено використовувати зелені. А уникати краще синій-блакитних і фіолетових. Поєднання жовтого з чорним - не з ”апетитних”. Та і сам чорний як різкий крик шкідливий. Будь-які різкі переходи квітів протіворечат неспішному акту травлення.

Теплішому спілкуванню у вітальні сприяють зелений і бежевий кольори і практично будь-які півтони. Допустимий яскравий орнамент, що не порушує загального тону. Різкі переходи - межа ділових інтер'єрів.

Важливо запам'ятати: чим більше часу чоловік проводить в інтер'єрі, тим менш емоційно насиченим він повинен бути.

Помічене психодізайнерамі

Якщо бог зробив чоловіка і жінку різним, то і мир їх різний. У багатьох традиційних культурах будинок завжди мав чоловіча і жіноча половини. Жіночий мозок відмінний від чоловічого саме в сприйнятті простору. Чоловік може прочитати будь-який план будинку. Жінці ж потрібно, щоб він починався від дверей. Ти не раз, напевно, намагалася боротися з тим, що улюблений супутник життя залишає на всіх видних місцях свої викрутки, гати, плоскогубці і т. п. Річ у тому, що чоловікові важливо, щоб атрибути його чоловічої самодостатності були на вигляді. Не обов'язково, звичайно, вішати на місце картини Айвазовського улюблений гайковий ключ в золотій рамці, але враховувати в інтер'єрі особливості психіки коханого необхідно.

У ”фізиків” і ”ліриків” теж різне сприйняття миру. Творчі люди не дроблять його на частини, а сприймають цілісно. Тому їм не дуже важливі відтінки кольору, деталі декору і інші ”штучки-дрючки”. Аналітики приділяють більшу увагу ”дрібницям”.

Однорічний малюк не помічає півтону, тому кімната дитини вимагає чіткої градації квітів і форм. Відтінки вносяться до світу маленького чоловічка рокам до 10-12.

У кімнаті для старезної людини, навпаки, слід уникати різких колірних переходів. Але для підтримки енергетики і тонусу не гріх додати ”плями” насиченого жовтого кольору.

Світло

З погляду психодізайна найсприятливіший спектр - денне світло і той, який дає лучина. Існують розумні механізми, які можуть змішувати різні кольори, добиваючись світла, близького по спектру до природного, і розподіляти джерела світла малими групами. Поширені вимикачі миттєвої дії краще відразу віднести на смітник. Вони - ”розсадники” стресу.

Освітленість в житловому приміщенні повинна змінюватися поступово, як в кінотеатрі. Справа не тільки в особливостях роботи ока, але і в пристрої психіки в цілому.

Психодізайн поки молодий, але швидко розвивається. Цей напрям набуває всього велику популярність у людей, які стежать за своїм здоров'ям і новаціями в цій області. Так само, як звичка ходити до психолога непомітно входить в наше життя, звичка приводити психодізайнера порожню, ще необставлену квартиру скоро увійде до нашого будинку. Карим Рашид - один з провідних світових дизайнерів форми і інтер'єру, професор Університету Мистецтв у Філадельфії, говорив про те, що краще, що створюється зараз в світі, не має матеріального вимірювання - це вільний час, стиль життя, адаптація до навколишнього середовища. Тому розкіш в інтер'єрі - ще не показник гармонії і задоволення життям, а пройдений етап.

Дата: 2009-05-31
Джерело: remontgid.com



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader