Пропонується безвідплатна роздача землі!


Парламентарії пропонують прийняти закон про індустріальні парення. Якщо закон пройде голосування і буде підписаний президентом, центральні і місцеві органи виконавчої влади зможуть розподіляти землю і підприємства окремим юрособам на свій розсуд.

Наталія Королівська (БЮТ), Михайло Чечетов (Партія регіонів), Владислав Каськив (НУНС) і Олег Шевчук (БЮТ) зареєстрували в Раді законопроект про індустріальні (промислових) парення. Промислові парення є земельні ділянки державної або комунальної власності, на території яких учасниками парку здійснюється будь-яка господарська діяльність (за винятком розважальних закладів, казино, ресторанів, власники яких не є суб'єктами парка). Територія промпарка не може бути використана для будівництва житлових будов і розважальних закладів. Площа земельної ділянки для промислового парку не може бути менше 0,5 га (першим законопроектом Олега Шевчука передбачалася площа 20-700 га). Такі парення можуть створюватися в промислових регіонах біля великої міської агломерації, в промзонах міст, де є належна інфраструктура, на території підприємств. По суті, через подібне формулювання під промпарки можуть бути роздані самі ласі земельні шматочки.

Перелік земель і об'єктів держвласності, на яких можуть створюватися промпарки, затверджується Кабміном — окрім земель, які є містами із спеціальним статусом або містами обласного і республіканського підпорядкування. При цьому пропозиції вносяться центральними і місцевими органами виконавчої влади за узгодженням з Фондом держмайна. Перелік земель і об'єктів комунальною власністю затверджується місцевими радами. Договір на створення промпарка полягає на 10-30 років. Нічого не заважає після закінчення терміну договору знову оголосити про створення промпарка.

Після ухвалення рішення про реалізацію проекту промпарка ініціатор (центральні і місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування) не пізніше ніж через 90 днів визначає компанію, що управляє. Компанія (всі юрособи, окрім упрощенцев), що управляє, займається обслуговуванням парка, а також забезпечує діяльність його учасників, зокрема: будівництво і модернізацію під'їзних автошляхів, комунікацій, об'єктів пожежної безпеки, об'єктів виробничого призначення, громадського харчування, а також послуг з охорони, транспортування, консультаційне і сервісне обслуговування. Крім того, компанія, що управляє, має право власності на весь прибуток від своєї діяльності. При цьому законопроект не передбачає умови платної передачі землі.

Саме ініціатор готує умови конкурсу, конкурсну документацію, визначає розмір реєстраційного внеску, ухвалює рішення про недопущення претендентів до конкурсу, при цьому переможцем стає той, хто запропонував кращі умови (навіть якщо заявка від одного претендента). Такі норми створюють декілька ризиків корупції. По-перше, визначення компанії, що управляє, залежить виключно від ініціатора, який може бути лобістом тих або інших компаній. По-друге, ініціатор через реєстраційний внесок і обмеженість умов конкурсу (цей механізм використовується при держзакупівлях) може виключити інших учасників конкурсу, надавши перемогу бажаної компанії. По-третє, під приводом конфіденційності конкурсних пропозицій (діє до моменту підписання договору, тобто точки неповернення), порівняння пропозицій учасників неможливе.

В кінці минулого року експертне управління Ради висловило свої зауваження по схожому законопроекту депутата Олега Шевчука (цей законопроект став основою для описуваного документа). Зокрема, експертне управління відзначало, що надання землі в користування промпаркам протіворечит Концепції створення індустріальних парків (затверджена розпорядженням Кабміну від 1 серпня 2006 г. ) і допускає безкоштовне користування землею. Також законопроект не передбачає види госпдіяльності, які можуть здійснюватися на території промпарков (не уточнюється, чи можуть зводитися офісні і торгові центри), не уточнюється на яких умовах передається державне і комунальне майно.

Прокоментувати цей законопроект багато депутатів поки не можуть, оскільки незнайомі з ним. В той же час, за інформацією, вірогідність ухвалення цього законопроекту висока. Крім того, згідно Концепції створення індустріальних парків, в 2009 г. повинна бути створена мережа промпарков

Дата: 2009-04-29
Джерело: ukrrudprom.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader