Прокуратура перевіряє банки, що отримували рефінансування від НБУ!


Генпрокурор Олександр Медведько розповів «Справі» про попередні результати перевірки банку «Надра» і про те, чому прокуратура відмовилася порушувати справу за фактом можливого незаконного заволодіння акціями телеканалу «Інтер».

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним указ президента про звільнення Святослава Піськуна з посади генерального прокурора від 24 травня 2007 року. Виходить, що Пискун може зайняти ваше місце?

Дійсно, суд визнав, що указ президента відносно Пискуна був винесений з порушенням законодавства. В той же час судовим рішенням було відмовлено Святославові Михайловичеві у відновленні на цій посаді, оскільки у нього закінчився 5-річний термін перебування на цій посаді (Пискун був вперше призначений генпрокурором літом 2002 року. З цієї миті ведеться п'ятирічний відлік. — «СПРАВА»). До того ж рішення суду ще не вступило в законну силу. Не виключено, що одна із сторін буде його оскаржити.

Недавно на закритому засіданні СНБО обговорювалося питання розгулу криміналітету в країні. За підсумками засідання було сказано: рівень злочинності досяг критичної крапки.

У мене інші дані. В порівнянні з минулим роком стали менше вбивств, а також злочинів, що призвели тілесні ушкодження. При цьому збільшилося число корисливих лиходійств: грабежів, розбоїв.

Що конкретно на засіданні СНБО обговорювалося по боротьбі з корупцією?

Дійсно, на цьому питанні був поставлений основний акцент. Наприклад, тільки за I квартал збуджено 437 кримінальних справ, зокрема відносно 9 корупційний груп. По хабарництву направлено до суду 329 подів. Йшлося і про приховування міліцією злочинів, відмову реєструвати їх. Особливо на рівні районів і міст.

Але ж не можна сказати, що прокуратура менш корумпована. Наприклад, прокурора Обухівського району Олега Бачинського звинувачують в придбанні 150 гектарів лісу, розташованого біля села Плюти. Наскільки це відповідає дійсності?

Було більше 15 звернень із цього приводу. Вони приходили і від народних депутатів, які направляли запити, у тому числі і в Секретаріат президента. Ми із цього приводу дали відповідь — це повне марення.

Пройшли більше двох місяців, з тих пір, як під Києвом був знайдений обгорілий труп судді Вищого господарського суду Михайла Міхайлюка. Чи є вже результати розслідування?

Відпрацьовувалися три основні версії. Перша: вбивство здійснене у зв'язку з його професійною діяльністю, друга — на побутовому грунті. І третя версія — це самогубство. Більш того, міліцією в процесі розслідування справи було ухвалено рішення про припинення наслідку у зв'язку з відсутністю складу злочину. Але прокуратура відмінила цю ухвалу, оскільки, на нашу думку, розслідування проведене не в повному об'ємі.

Що нового є у слідства у справі судді Зварича?

Розслідування продовжується. Якщо спочатку було збуджено кримінальну справу по одному епізоду (отримання хабара у розмірі 100 тисяч доларів), то зараз порушили по хабарах ще 4 кримінальних поділа. Суми хабарів — від тисячі до 20 тисяч доларів. В процесі розслідування збуджена ще одна справа відносно другого судді Львівського апеляційного суду за фактом отримання хабара у розмірі 20 тисяч доларів.

В той же час ваш заступник Ренат Кузьмін в інтерв'ю «СПРАВІ» дав зрозуміти: як тільки буде спійманий суддя Ігор Зварич, довести причетність його підлеглих до отримання хабарів стане набагато легше. Зварича зловили, а справа збуджена тільки проти одного судді.

Але розслідування ще не закінчене, проводяться оперативні заходи.

Інформація про те, що дружина Зварича вела облік хабарів, підтверджується?

Поки це також перевіряється. Якщо будуть підстави підозрювати її в причетності до скоєння злочинів, поставимо питання про притягання її до кримінальної відповідальності.

Чи була перевірка Генпрокуратури на предмет правомірності рефінансування банку «Надра» (Нацбанк виділив цій фінустанові більше 7 мільярдів гривень)?

Генпрокуратура проводила і проводить перевірки по лінії Нацбанку і решти фінансових установ, де мало місце рефінансування. Зокрема це стосується і банку «Надра». По їх результатах, порушень, які спричиняють за собою порушення кримінальної справ, виявлено не було.

Тобто по решті банок теж все проходило без порушень?

По рефінансуванню ще проводяться перевірки. Ви повинні зрозуміти, що таку роботу ми робимо постійно. У нас є навіть графа звітності «порушення у фінансово-банковій системі». Наприклад, тільки в поточному році в Херсоні направили до суду три кримінальних поділа. Встановлена організована група, що складається з керівного складу міського філіалу одного з найбільших комерційних банків України, яка своїми діями завдала збитку на суму 73 мільйони гривень. У справі проходить 11 чоловік.

Віктор Ющенко заявив, що справа про його отруєння буде доведена до кінця його каденції. До нових виборів рукою подати, але ніяких зрушень в цьому розслідуванні так і не намітилися?

Кримінальна справа розслідується. Поки більше нічого сказати не можу. Ось якби були обличчя, яких притягали до кримінальної відповідальності, — це інша справа. На сьогоднішній день таких немає.

Звідки тоді така упевненість у президента щодо термінів закінчення справи?

Це питання потрібно ставити Віктору Андрійовичеві.

Старшого слідчого Генпрокуратури у особливо важливих справах, що очолює групу по розслідуванню отруєння Віктора Ющенка, Галину Климович звинувачують в тому, що вона оточила себе охороною, їздить на броньованих автомобілях.

Це не моє питання, я його не вирішую. Є спецслужби, «Альфа» наприклад. Саме вона визначає: як охороняти прокурора, якою кількістю охоронців.

Але питання не в тому, яким чином її охороняти, а чи коштує це взагалі робити?

Стоїть. На неї було здійснено замах, коли вона ще працювала в Одесі. Відповідно, є передумови, підстави для її захисту.

А із справою отруєння Віктора Ющенка це теж зв'язано?

І з цим пов'язано, природно. Адже вона розслідує таку резонансну кримінальну справу.

У січні 2009 року Генпрокуратура припинила кримінальну справу відносно екс-міністра МВС Василя Цушко, збуджену за перевищення влади під час скандального відомого захоплення будівлі Генпрокуратури. Чи відновлено зараз розслідування. Адже колишній міністр вже повернувся в країну?

Якщо він буде в полі нашого зору, обов'язково виконаємо слідчі дії відносно Василя Петровича. І залежно від їх результатів буде ухвалено рішення у кримінальній справі. Зараз Цушко є свідком, а не обвинуваченим.

Але він вже давно на території України. Про це давно говорять.

Можливо, він і знаходиться в Україні, але слідство не має в своєму розпорядженні таких даних.

Як стало відомо, що СБУ прослуховує політиків, вищих посадовців, зокрема вашого заступника Рената Кузьміна?

Я не говоритиму, кого з політиків, оскільки немає офіційних даних, що їх прослуховують. На сьогодні встановлено, що протягом року прослуховували заступника Генпрокурора Рената Кузьміна. Збуджена кримінальна справа по двох статтях: перевищення службових повноважень і втручання в особисте життя. Після порушення кримінальної справи працівник СБУ звернувся до суду з скаргою. Спочатку його звернення було відхилене. Потім апеляційний суд відмінив це рішення і направив скаргу на новий розгляд. Генпрокуратура на цю ухвалу внесла касаційну скаргу. Внаслідок чого справа прийняла затяжний характер.

Та все ж, як Ренат Кузьмін дізнався про «прослушке»?

Розслідування у цій кримінальній справі проводиться під грифом «таємно». А відомо стало в результаті звернення одного з народних депутатів і дослідчої перевірки.

Юрій Луценко заявив, що проситиме Генпрокуратуру порушити кримінальну справу за фактом підробки документів на право власності акцій телеканалу «Інтер», переданих від колишнього власника каналу Ігоря Плужникова іншим особам. Чи поступило вже звернення?

Таке звернення не поступало. Раніше нами проводилася перевірка як за фактом смерті Плужникова, так і по заволодінню акціями телеканалу «Інтер». На початку квітня було ухвалено рішення про відмову в збудженні кримінальної справи через відсутність складу злочину.

За останні 5 років засобу на зміст органів прокуратури жодного разу не було задоволено навіть на 50% від розрахункових потреб. Як справа йде цього року?

У поточному році така ж ситуація. Зокрема, немає грошей на придбання автомобілів, будівництво і ремонт будівель прокуратури, на відрядження — особливо закордонні. Якщо раніше дозволяли виплачувати працівникам премії, то тепер доведеться відмовитися від преміювання.

Яку заробітну плату сьогодні отримує прокурорський працівник? Питаю ось до чого: чи не виникає у них спокуси із-за невеликої платні заробляти гроші нечесним способом?

Грошей ніколи багато не буває. Тому все залежить від порядності людини. Спокуси можуть бути і при великій заробітній платі. У самому гіршому положенні у нас зараз знаходяться районні і міські прокурори. Особливо помічники прокурорів, слідчі, що пропрацювали менше 3 років. Вони заробляють трохи більше двох тисяч гривень. Вважаю, що це дуже мало.

А що стосується співробітників обласного рівня?

Вони отримують, природно, більше — до 5 тисяч гривень

Дата: 2009-04-30
Джерело: delo.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader