Проблемні банки: хроніка подій (28 травня)


«СПРАВА» з'ясувала, наскільки добре проінформовані співробітники проблемних банків про ситуацію в їх фінустанові

Журналіст «СПРАВИ» звернувся у всі банки з введеною тимчасовою адміністрацією з наступними питаннями: «Чи є труднощі у вашої фінустанови?», «Що чекає банк в найближчому майбутньому?», «Наскільки ризиковано відкривати депозит у вашому банку?». Результати міні-дослідження, проведеного «СПРАВОЮ», можна оцінити як задовільні — майже у всіх банках співробітники чесно розповіли, що в їх установі введена тимчасова адміністрація і виплати за зобов'язаннями заморожені. У більшості проблемних банків також не прагнуть привертати нові депозити від населення, встановлюючи ставки по внесках нижче среднериночних. Співробітники деяких фінустанов прямо говорять, що відкривати зараз депозит в їх банці — це не краща інвестиція.

Одеса-Банк

Одеса-Банк виявився єдиною фінустановою, в якій відмовилися надати інформацію про поточну ситуацію. Співробітниця головного офісу не захотіла відповідати ні на одне з поставлених питань, а замість яких-небудь пояснень повісила трубку.

«Національний кредит»

Співробітник депозитного відділу пояснив, що в банці введена тимчасова адміністрація, термін якої закінчується 19 червня. «Після закінчення мораторію ми плануємо видавати внески», — говорить він. Депозити, термін яких закінчився, можна продовжити на тих же умовах, на яких внесок був оформлений спочатку. «Якщо банк депозит не поверне, то відповідальність лягає на Фонд гарантування внесків (ФГВ). Ви навіть можете додати якусь суму до тієї, що вже у нас в банці, все одно державу поверне депозит, якщо він менше 150 тисяч», — запевняє співробітник. Тут молода людина помилилася. Нагадаємо, що з 3 березня банк є тимчасовим членом ФГВ і нові внески під його захист не потрапляють.

«Національний стандарт»

В банці «Національний стандарт» розповіли, що їх установу збиралися об'єднувати з банком «Європейський», але не встигли, оскільки в них була введена тимчасова адміністрація. «Зараз в цих двох банках тимчасова адміністрація і всі активні операції заблоковані. Нам не називають термінів, коли ми зможемо почати виплачувати засоби», — пояснює со-трудівниця фінустанови. На сьогоднішній день банк може тільки переоформляти внески, термін яких закінчується після дати введення тимчасової адміністрації (15 травня). «Переоформлення — це укладення нових договорів за новими умовами», — пояснює співробітниця депозитного відділу. Мінімальний термін внеску — 9 місяців, максимальний — один рік. Прибутковість по внесках пропонується 19% і 19,5% відповідно.

«БІГ Енергія»

Персонал банку розповідає, що причиною введення тимчасової адміністрації сталі проблеми з ліквідністю. Співробітниця полтавського філіалу фінустанови не втрачає надії, що ситуація покращає. «Банк веде переговори з НБУ про надання стабілізаційного кредиту, а також з інвестором про покупку», — заспокоює клієнта дівчина. Та все ж не радить відкривати новий депозит або поповнювати раніше відкритий. «Поки у нас труднощі, краще почекати з новим депозитом», — говорить вона.

Банк Київ

Співробітниця контакт-центра майже відразу поспішила повідомити, що банк «Київ» чекає допомоги від держави. «Ми просимо всіх клієнтів набратися терпіння, поки пройде процес рекапіталізациі. Це займе ще місяць-два», — заспокоює вона. Проте, поки ситуація не проясниться, дівчина не рекомендує оформляти нові депозити в їх банці.

Родовід Банк

В колл-центрі банку «Родовід» повідомили, що вони поки не повертають депозити. Фінустанова пропонує переоформити депозитний договір, але на нових умовах. Ці умови дуже важко назвати вигідними для клієнта: мінімальний термін внеску — 9 місяців з прибутковістю 14% річних, депозит строком на 1 рік заробить 15%

Дата: 2009-05-29
Джерело: delo.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader