Пробка пробці ворожнеча!


Пробкове покриття підлоги є ідеальним теплоїзолятором, отже, відпадає необхідність в додатковому обігріві підлоги. Погодитеся, набагато приємніше наступати босими ногами на теплу пробку, чим на холодну керамічну плитку. Крім того, матеріал має дуже високий коефіцієнт тертя – 0,4, а значить, ризик посковзнутися на пробковому покритті зводиться до мінімуму

Проте для вологих приміщень (басейнів, санвузлів і т. д. ) підходить далеко не кожне пробкове підлогове покриття. При виборі виробів слід в першу чергу звернути увагу на спосіб їх укладання. Перший – клейовою. Такі підлоги складніше в монтажі, але надійніше в експлуатації. Для полови, що клеїться, використовують плитки завтовшки 4, 6 і 8 мм. Їх формат може бути разним – 600х300, 300х300, 150х300, 150х600, 150х150 мм, причому кратність розмірів дозволяє створювати будь-які узори. Основа таких покриттів – це пробковий агломерат, декорований зверху міліметровим шаром натуральної пробкової шпони.

Другий спосіб укладання покриття – за допомогою замкового з'єднання («плаваючий»). Такі підлоги настилають з пробкових паркетних дощок (завтовшки 10,5 або 11 мм і розміром 900х300 мм), які є «сандвічем»: жорстка несуча основа завтовшки 4-6 мм з MDF-плит зверху покрита шаром пресованої пробки (2-4 мм) і натуральною шпоною, а знизу — заспіваємо пресованої пробки (2-3 мм). Елементи сполучають між собою за допомогою системи «шпильку-паз» і не кріплять жорстко до підстави.

Для облицьовування підлоги у вологому приміщенні підходять покриття, що лише клеяться. «Плаваючі» не можна використовувати тому, що вхідні в їх структуру MDF-плити до вологи «не байдужі» (можливе здуття), на відміну від самої пробки.

Серед пробкових покриттів, що клеяться, можна виділити два типи виробів: без лакового шару і лакованих. Фахівці радять не укладати у вологих приміщеннях підлоги, на які в заводських умовах вже нанесено декілька шарів лаку. Чому? Річ у тому, що для забезпечення необхідної герметичності покриття шви між плитками треба обов'язково покрити ласий. Одні шви покрити не вдасться, отже, лак доведеться наносити і на саму плитку теж. Щоб лак схопився, а не зліз згодом плівкою, потрібно зробити проміжну шліфовку виробів дрібнозернистою абразивною шкіркою. Таким чином, збільшуються трудовитрати, і ви двічі платите за лак – вже нанесений на виробництві і той, яким покриваєте підлоги самі. Тому ідеальний варіант для санвузлів і басейнів – пробкові покриття, що клеяться, оброблені лише захисною грунтовкою (передлакувальний шар).


Пробкові підлогові покриття вимагають рівної, чистої, стабільної підстави (під стягуванням обов'язково повинна бути виконана гідроізоляція). Стягуванню необхідно дати час на повне висихання, інакше пробкові плитки надалі можуть відклеїтися. Поверхню підстави грунтують, щоб забезпечити кращу адгезію з клеєм.


Компанії, що продають пробкові покриття, пропонують різноманітні склади для приклеювання пробки. Плитки укладають залежно від вибраного дизайну: вразбежку, у вигляді шахівниці, з імітацією паркету. Можна зробити і суцільний килим, на якому не буде видно стиків. Для повного твердіння клею необхідно 48 ч, хоча деякі фахівці вважають, що достатньо і 12 ч. Ходити по покриттю в цей час треба дуже акуратно (а краще взагалі цього не робити), оскільки воно ще не захищене.

Лак (переважно використовувати поліуретановий на водній основі) наносять велюровим валом для текстурованих поверхонь в три шаруючи. Часовий проміжок між нанесенням шарів складає 3-4 ч, але не більше 12 ч. Бажано протягом тижня після лакування підлогу інтенсивно не навантажувати і не мити, щоб не порушити процес полімеризації. Лак оновлюють у міру стираної, не частіше ніж один раз в 5 років.

І ще один важливий момент. Якщо при виборі дизайну підлоги планується комбінувати пробкове покриття з керамічною плиткою або мозаїкою (як в будинку, про який ми розповідаємо), то товщина іншого матеріалу повинна бути такій же, як і у пробкових плит, щоб не було перепадів. Місце стику промазують безбарвним силіконовим герметиком, а після цього покривають лаком для забезпечення гідроізоляції

Дата: 2009-06-28
Джерело: builder.in.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader