Позовів «орган влади проти особи» може більше не бути


З введенням адміністративного судочинства громадяни України отримали ефективний механізм захисту своїх прав від порушень з боку органів влади

Проте, статті 17 і 50 Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що у випадках, визначених законом, відповідачем у адміністративних справах може бути і фізична особа за позовом суб'єкта владних повноважень. Причому, норми матеріального права передбачають немало таких випадків, - повідомляє ЮРДОПОМОГА.

Це у свою чергу привело до завантаження адміністративних судів справами «орган влади проти особи», а також до перетворення суду з інституту захисту прав фізичних осіб в каральний орган держави.

Рішення вказаного питання можливе шляхом позитивного розгляду законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення навантаження на суди», який передбачає наділ відповідних органів держави повноваженнями накладати санкції фізичних і юридичних осіб безпосередньо на підставі власного рішення, а також в наданні фізичним і юридичним особам права на оскарження такого рішення у визначений відповідними законами термін. Подання позову до суду повинно зупиняти дію рішення відповідного органу державної влади до винесення судової ухвали.

Проектом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, в Закон України «О виконавчому виробництві» і ряд законів України, які визначають повноваження різних державних органів по контролю за дотриманням чинного законодавства фізичними і юридичними особами.

Як було вже відмічено, проектом пропонується надати право державним органам самостійно застосовувати штрафні і інші фінансові санкції. Разом з тим, фізичним і юридичним особам, відносно яких застосовані такі санкції, надано право протягом десяти днів подати скаргу на дії відповідного державного органу. Причому, до всіх вказаних законів вноситься положення, згідно якому подання до суду позовної заяви до закінчення десятиденного терміну зупиняє дію оскарженого рішення. Дія такого рішення може бути відновлена в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Разом з тим, Кодекс адміністративного судочинства України пропонується доповнити новою статтею 181-1, в якій визначити особливості виробництва у справах про оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, виконання яких згідно із законом покладена на державну виконавчу службу

Дата: 2009-11-27
Джерело: jurdopomoga.com.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader