Плюси і мінуси інтер'єру `під ключ`


Інтер'єр під ключ стає такою ж звичною послугою, як раніше — ремонт під ключ. У першому і в другому випадку вашу квартиру змінять до невпізнання: нові стіни, рівні стелі, виблискуюча сантехніка. Але різниця між цими послугами велика, і не тільки в ціні

У чому головні відмінності, «Сьогодні» з'ясувала у професійних дизайнерів.

За словами дизайнера інтер'єру Кристини Рибачук, інтер'єр під ключ унікальний своєю ідеєю: в світі немає інтер'єру подібного тому, який індивідуально під вас розробляє дизайнер. Якщо при євроремонті стіни лише вирівняють, то, створюючи авторський проект, дизайнер врахує особливості цих стін: обладнав нішею, демонтує, розширивши простір, або вбудує акваріум.

При замовленні інтер'єру враховуються і технічні показники: несучі перегородки, вік будинку, особливості забудови (новострой, хрущовка). Інтер'єр планується виходячи і з кількості мешканців: для кожного буде знайдений його куточок навіть в крихітній квартирі.

Недолік такої послуги — ціна. Дизайнер інтер'єру Руслан Агліуллін із студії дизайну З. Ю. Р розповів, що «економ-варіант» розробки дізайн-проєкта коштує від $35 за кв. м, а за ідею, як ушляхетнити 40-метрову хрущовку, готуйтеся викласти мінімум $1400.

Хороший дизайнер з ім'ям бере від $70 і лише великі квартири: метушня з двушкой-хрущовкою і з 100-метровим новостроєм однаково, а різниця у вартості ощутіма. Професіонали за «крихти» беруться без ентузіазму і накидають від $10 до $25 за кв. м.

Як знайти дизайнера

Можна по рекламному оголошенню, в газеті або в Інтернеті, або розпитати по знайомим: в цьому випадку ви будете упевнені в його компетентності і зможете дізнатися особливості роботи — наскільки швидко і якісно він виконує вимоги, як розуміє замовника. У будь-якому випадку попросите портфоліо — вже реалізовані (а не тільки в проекті: їх може навчитися робити і непрофесіонал) роботи. Візьміть телефони декількох замовників і здзвоніться з ними: так ви дізнаєтеся, наскільки добросовісний дизайнер.

Найдешевших дизайнерів можна знайти на старших курсах КИСИ або в університеті технології і дизайну: хлоп'ята, що починають, зроблять проект або дарма або майже — від $10/кв. м, але може постраждати якість — у студентів немає досвіду.

Проектні і дизайнерські бюро, архітектурні майстерні і будівельні фірми також можуть робити інтер'єр під ключ. У цих випадках можлива невелика націнка, адже на вас може працювати не один дизайнер, але і гарантій більше: фірма, що поважає себе, не підводитиме з термінами або не йтиме в «творчу відпустку».

З ремонтними бригадами краще не зв'язуватися. Якщо немає професійного дизайнера, виконроб виконуватиме витребеньки замовника, при цьому не враховуючи технічних параметрів: господар захотів знести несучу стіну — виконроб зніс. Простій будівельник, навіть з великим досвідом, часто не знає елементарних принципів побудови простору: ваш інтер'єр буде красивий, але це буде лише ще один «євроремонт». Як правило, не будівельник пропонує «свого» дизайнера, а у дизайнера є декілька ремонтних бригад.

У професійного дизайнера обов'язково повинен бути диплом, підтверджуючий його освіту. Якщо це приватник, ліцензії на проектування від державної архітектурно-будівельної інспекції у нього може і не бути. Але вона повинна бути у архітектурних бюро. Для юридичного оформлення співпраці і передачі грошей дизайнер повинен мати ЧП, СПД або ТОВ.

Дизайн-проект — паспорт ремонту

Головний інтерьерний документ, за який господар віддає свої кровні, створюється у декілька етапів.

Техзаданіє складає замовник на перших зустрічах з дизайнером. Розповідає про свої «капризи»: у якому стилі повинні бути інтер'єр, яка колірна гамма, побажання з приводу зонування, підігрів полови, кондиціонування, домашній кінотеатр, «фішки»: акваріум, камін, зимовий сад. Розкажіть про свою сім'ю, свої хобі, свій режим: від всього цього залежатиме проект. Чим більше інформації у дизайнера, тим швидше він запропонує вам варіант проекту і ви швидше прийдете до єдиного розуміння простору квартири.

Ескізний проект дизайнер розробляє, як правило, в комп'ютерній 3D-визуализации (виконаний в перспективі проект), в який закладена основна ідея інтер'єру. Він повинен складатися тільки на основі реальних розмірів приміщення: виміри дизайнер проводить сам, ретельно вивіряючи кожен см. Проект включає різні види рішення простору (зверху, справа, зліва, з різних ракурсів), план перепланіровки, демонтажу і монтажу перегородок (якщо буде потрібно), план розстановки меблів і стильове рішення. Чим більше ескізів, тим більше уявлення у господаря, і тим менше питань і подальших можливих проблем. Наполягайте на поясненні будь-яких незрозумілих для вас моментів і великій кількості картинок: ви за це платите гроші.

Робочий проект включає детальні плани підлоги, стелі, проводки з вказівкою світильників, каналізації, розгортки і види стін, розрізи приміщень, маркіровки отворів і дверей, обробку приміщень, паспорт квітів, відомості обробних матеріалів, техніки, меблів. Складається приблизний кошторис, з урахуванням всіх робіт, вартістю матеріалів, техніки, меблів, декору. Графік робіт будівельників (спершу клеїмо шпалери або фарбуємо стелю). Дизайнер рекомендує субпідрядників і майстерні (наприклад, для створення вітража або натяжних стель), з якими він працює. Багато дизайнерів мають свої будівельні бригади, але воля господаря — працювати з ними або знайти інших: будівельні роботи, як правило, не входять в «інтерьерний пакет».

За словами директора дізайн-студії «Архітектура + Дизайн» Олени Самаріной, узаконення перепланіровки — послуга окрема: у кожному районі міста вона виконується з своїми нюансами (розмір хабара, терміни, інстанції), тому за неї беруться солідні архітектурні бюро із зв'язками.

Відносини замовника і дизайнера регламентуються договором, який підписується на початку робіт. У нім дизайнер максимально прагне себе забезпечити: вказані форс-мажори, терміни виконання робіт прописані із запасом, порядок оплати, виключення, в яких дизайнер залишає за собою право розірвати договір (повна зміна концепції інтер'єру на фінальній стадії). Додатково дизайнер прагне підписувати у замовника мало не кожен ескіз і креслення: щоб не було можливості передумати.

Авторський нагляд може здійснюватися за бажанням замовника і полягає в тому, що дизайнер контролює, виконання всіх робіт, згідно дізайн-проєкту. Дизайнер же вибирає обробні матеріали, меблі, декор. Оплачується авторський нагляд окремо — ця послуга не входить в дизайн-проект і, як правило, щомісячний. Виїздів у дизайнера на об'єкт може бути в місяць і 25 і 9: відрядна платня в цьому випадку не зручна — немає стабільності. Сам же ремонт може затягнутися на декілька місяців. При авторському нагляді дизайнер гарантує: проект, затверджений господарем, буде в точності втілений в життя.

Зазвичай на роботу складається окремий договір, оскільки ця послуга оплачується окремо. При виконанні авторського нагляду можна сказати, що «інтер'єр зроблений під ключ».

Як заощадити

На знижках. Кожен дизайнер працює з певними магазинами і салонами, в яких їм надається знижка від 10 до 25%, яку дизайнер може покласти собі в кишеню. Просите у дизайнерів знижки на будівельні матеріали: хай це буде не 20% (це стаття доходу), але 10% точно можна отримати.

На матеріалах. Завжди можна замість італійської плитки покласти не гіршу чеську, яка стоїть дешевше. Фарба, ламінат, паркет, обробні матеріали — замінивши відомий будівельний бренд на менш розкручений, але не гірший, можна заощадити до 20%.

На меблях. Працюючи з певними салонами, дизайнер отримує відкоти: за кожного клієнта салон йому виплачує певну суму. Подивитеся модель, яку пропонує дизайнер і..потратьте декілька днів на пошуки схожою, але не італійського, а вітчизняного виробника: практично всі моделі копіюємо або ми, або китайці. Звичайно, якість може і постраждати, але не завжди. А ось заощадити можна до 20%.

На знайомих. Якщо ви порадите свого дизайнера знайомим, можете розраховувати на знижку в 10—20%. До речі, багато хто з них з радістю поділиться %, якщо ви їм знайдете клієнта

Дата: 2010-01-29
Джерело: segodnya.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader