Опалювання в басейні!


Водні процедури у власному басейні в заміському будинку, безумовно, доставляють радість, бадьорять тіло і дух. Проте експлуатувати басейни без клопоту протягом декількох років вдається далеко не всім забудовникам, а тільки тим з них, хто поклопотався про устаткування цих вологих приміщень сучасними інженерними системами

Найважливішим компонентом кліматичної установки басейну є система опалювання, яка бере на себе турботу про підтримку оптимальної температури повітря в холодну пору року. В умовах російських холодів з цим завданням краще всього справляється традиційне радіаторне опалювання у поєднанні з комфортною системою електричної теплої підлоги, що обігріває обхідні доріжки і місця відпочинку купальщиків (свій внесок в справу підігріву повітря вносять також пристрої витяжної для приточування вентиляції і осушення).

Нагрів теплоносія для опалювальних приладів, а також для теплообмінників, що нагрівають воду в басейні і вуличне повітря приточування, зазвичай здійснюється від автономного казана. Часто застосовують систему з двох казанів невеликої потужності, які вирішують всі питання опалювання і теплопостачання котеджу і басейну. Агрегати сполучені між собою так, щоб будь-який з них міг в екстрених випадках забезпечити працездатність всієї системи.

Опалювальні прилади встановлюють по периметру приміщення басейну. Найчастіше використовують сталеві панельні радіатори з терморегулірующей арматурою, що дозволяє підтримувати температуру на заданому рівні. Вибір панельних радіаторів обумовлений їх мінімальною тепловою інерцією і можливістю естетичного нижнього підключення цих пристроїв до опалювальної системи. Для заміни і ремонту необхідно передбачити окреме відключення кожного приладу від системи опалювання за допомогою замочної арматури. Але є і інші варіанти. Наприклад, за наявності стрічкового скління і при невеликій висоті стель застосовують низькі водяні конвектори, які володіють досить великою тепловіддачею і, разом з системою осушення повітря, перешкоджають випаданню конденсату на стеклах. При підвищених вимогах до ергономічності (відсутність гострих кутів в зоні знаходження купальщиків) використовують стельові випромінювачі або вмонтовані в захищаючі конструкції стінні панелі. Нарешті, вельми обширною представляється область застосування в приміщеннях басейнів дізайн-радіаторов. При правильному підборі і установці вони здатні не тільки забезпечити якісний обігрів, але і прикрасити інтер'єр, а також нести певне функціональне навантаження, наприклад сушити речі і рушники і т. п.

Підключення радіаторів до системи опалювання здійснюється за допомогою полімерних або металлополімерних труб, які, на відміну від сталевих, простіше в монтажі і служать більше 25-50 років.

Температура поверхні підлоги в місцях відпочинку і в зоні обхідних доріжок, забезпечувана системою підлогового електричного опалювання, в басейні обмежується 26-32°С. Такий обігрів найпростіше облаштувати за допомогою теплових матів (укладений змійкою нагрівальний кабель, прикріплений до несучих стекловолоконним сіток). Такі мати можна різати на окремі фрагменти, не порушуючи при цьому цілісності кабелю, що дозволяє розкласти їх на площі будь-якої форми, що обігрівається. Розташовані мати безпосередньо під облицьовуванням, в шарі плиткового клею, при цьому рівень підлоги в басейні не піднімається більш ніж на 0,6-1,5 см (без урахування підлогового покриття).

Рекомендовані значення основних параметрів мікроклімату в приватних басейнах:

* температура води 24-28°С.
* температура повітря на 2-3°С вища за температуру води (26-31°С). При нижчих показниках виникають неприємні відчуття і небезпека простуди. При вищих - скорочуються випаровування з ванни і, отже, зменшується витрата тепла. Не слід знижувати температуру повітря в нічний час, оскільки із-за зростання випаровувань підвищуються енерговитрати.
* швидкість руху повітря 0,15-0,3 м/с. При великих швидкостях ті, що купаються скаржитимуться на протяги.
* відносна вологість повітря в приміщенні басейну 50-60% (але не більше 70%). При вологості повітря понад 70% з'являється відчуття духоти, а також небезпека утворення конденсату на захищаючих конструкціях

Дата: 2009-06-29
Джерело: builder.in.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader