НБУ і МВС обдарували столичною землею


Нацбанк будуватиме житло, а міліціонери — центр реабілітації

На останній сесії депутати знову щедро роздавали землю без аукціонів, не дивлячись на те, що з 15 жовтня набули чинності зміни до земельного кодексу, які заборонили передавати землю без них. «Поки немає чітких правил проведення торгів, адже накопичилося багато земельних питань», — пояснив поведінку депутатів голова земельної комісії Київради Олексій Евлах.

Немало ділянок дісталися міністерствам і відомствам. В деяких випадках землю виділяли під суспільні потреби — пожежні депо, наприклад. А в деяких — під будівництво житла. НБУ віддали аж 1,3 га під зведення житлових будинків на ул. Вільямса в Голосіївському районі. Причому за ділянку відомство, судячи по документах, заплатить лише 15,7 тис. гривень земельного податку. Хоча за даними рієлторов ринкова ціна цієї ділянки близько $1,3—1,5 млн.Як заявив нам глава департаменту зовнішніх зв'язків НБУ Сергій Круглік, він про це не знає і коментувати нічого не буде.

МВС виділили майже 70 га на вулиці Вишгороду, ділянка тут, за даними рієлторов, коштує $4—7 млн.Але правоохранітелі заплатять також лише податок — 2,1 млн. грн. За словами начальника прес-центру облглавка МВС Миколи Жуковіча, за цією адресою знаходиться відомча лікарня і поліклініка: «У 1991 році уряд вирішив побудувати тут реабілітаційний центр для міліціонерів-чорнобильців. Але з шести будівель побудували тільки два. За ці роки на цю землю хто тільки не претендував, навіть хотів приватизовувати один з екс-замов. Зараз, на щастя, отримали землевідведення, будуватимемо!»

ПРИВАТНИКИ. Обдарували депутати і «простих» киян. На ул. Тирасполською, витчу землі на якій рієлтори оцінюють в $10 тис. оскільки вона знаходиться поряд із зеленою зоною, свої 10 соток отримали відразу вісім чоловік. По 10 соток на 26-му кілометрі Столичного шосе, в районі елітної Конча-заспи, віддали ще п'ятеро. За оцінками рієлторов, сотка тут коштує $25—40 тис! Глава земкоміссиі сказав, що землю отримали прості кияни, які згідно із законом мають на неї право.

ПАРКІ. Депутати вирішили створити навколо Києва буферні парення на місці лісів. «Це означає, що немало дерев вирубають, а крім того, паркі по документах простіше забудувати ресторанами, розважальними закладами», — говорить екс-голова екологічної комісії Київради Анатолій Коваленко. Власті це заперечують. «Кияни тільки виграють. У лісах ведеться господарська діяльність, їздить техніка. А паркі — це ушляхетнені місця відпочинку», — упевнений Евлах.

ЗАМОК РІЧАРДА

Депутати передали в оренду на 50 років ділянка, на якій розташований знаменитий замок Річарда, американській фірмі «Транзнешнл Рісорз, Л. Л. З». За словами начальника главку культурної спадщини Руслана Кухаренко, ця фірма давно володіє замком, тепер оформила землю. Призначення — реконструкція історичної садиби і будівництво. Передбачається, що тут відкриють готель з рестораном. Вартість оренди — 433 тисячі гривень в місяць

Дата: 2009-11-30
Джерело: segodnya.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader