Найризикованіші інвестиції


Найближчим часом найбільш ризикованими будуть інвестиції в наступні галузі:

1. Земля

Ринок землі знову "поза конкуренцією". Кризові явища на фінансових і фізичних ринках повністю знищили поняття ліквідності на такий товар, як земля.

Вибудовувана останні роки фінансова піраміда на даному ринку починає запускати механізми "схлопиванія", що повинне в довгостроковій перспективі стабілізувати ситуацію і створити умови для побудови адекватного ціноутворення. Минула упевненість в непохитності і високій ліквідності землі як товару сьогодні змінилася панічними настроями, що привело до паралізації будь-якої активності в даному сегменті.

Відсутність кінцевих споживачів не дає приводу для оптимізму, особливо якщо врахувати ситуацію на ринках, які безпосередньо пов'язані з ринком землі. Виходячи з низької ліквідності будь-якого товару на ринку землі в існуючій ситуації досить нескладно припустити, що сценарій обвалення "земельної піраміди", що розігрався, розвиватиметься і далі з не меншими темпами.

Отже, ринок землі продовжує нести в собі неймовірно високі інвестиційні ризики в середньостроковій перспективі - 99 балів і упевнене 1 місце в рейтингу.

2. Будівництво

Галузь будівництва упевнено утримує другий рядок рейтингу з 96 балами.

Оскільки дана галузь є головним виробником такого капіталомісткого товару, як нерухомість, при сьогоднішньому стані ринку нерухомості можна чітко розуміти, що в середньостроковій перспективі даний товар не буде затребуваний в тих же об'ємах, що раніше, а це означає, що виробники (будкомпанії) залишаються без роботи на досить тривалий час. Жорстка конкуренція при місткості ринку, що зменшується, вибиває з ринку і банкрутить невеликі компанії, або компанії з надмірним борговим навантаженням.

Не дивлячись на відносне здешевлення компаній в цій галузі, інвестиції в сферу будівництва до цих пір залишаються дуже ризикованими незалежно від об'ємом інвестованих засобів і існуючих показників господарської діяльності таких компаній.

3. Нерухомість

Не дивлячись на літнє пожвавлення, що здається, яке було проголошено "початком відновлення ринку нерухомості", проблеми в цій галузі ще тільки починаються. Масштабний ціновий спад в 1 кварталі 2009 року явно показав рівень перегріву ринку і чіткий напрям тренда подальшого розвитку ситуації.

Оскільки в системі ціноутворення вишикувалася своєрідна піраміда, то цей достатньо капіталомісткий ринок до середини 2008 року досяг свого апогею, коли товар (нерухомість) став недоступний навіть середньому класу з доходами вище середнього.

З погляду інвестування, "вхід" на ринок істотно полегшився і навіть дозволяє інвестувати в об'єкти з істотними знижками, але "вихід" став практично неможливим. Враховуючи таку ситуацію, нерухомість перестала бути привабливою для інвестицій вже як мінімум півтора роки.

Для існуючих інвесторів, по можливості, варто занести вже довершені інвестиції з активів в пасиви на найближчі декілька років. Потенційним інвесторам - краще шукати надійніші види розміщення капіталу.

Поки що інвестиції в ринок нерухомості на найближчі 3-4 року залишатимуться дуже ризикованими, що ставить цю галузь на 3 місце в рейтингу з 95 балами.

4. Банки

Поточна фінансова криза ставить дану галузь в ТОП рейтингу саме унаслідок прямої залежності банківської сфери від стану фінансової системи країни.

Як і передбачалося раніше, сьогодні ми спостерігаємо фази списання великого числа внутрішніх боргів в банківській системі шляхом банкрутства банків або їх націоналізації. Створення надмірної ліквідності, що дозволяла переоцінювати свої активи і привертати постійний потік зовнішнього кредитування і депозитів фізліц, привело до істотних внутрішніх перекосів в системі, що не дає сьогодні багатьом банкам вести звичайну беззбиткову діяльність.

Більшість фінансових пірамід, які були побудовані на основі деріватівов і цінних паперів, і в які були інвестовані основні засоби вітчизняних банків, фактично збанкротили банки ще в момент почала здешевлення вартості таких активів, оскільки подібна система працювала ефективно тільки при постійному дорожчанні об'єктів інвестування.

Сьогодні говорити про інвестування в покупку або створення банку в країні нелогічно, оскільки поки що лише одиничні установи можуть говорити про достатність своїх активів. Забезпечити ж рентабельність банку виключно за рахунок розрахунковий-касових операцій поки маловірогідно. Таким чином, банківська сфера займає 4 місце в рейтингу ризиків з 93 балами.

5. Будматеріали

Галузь будматеріалів стабільно тримається в середині рейтингу на 5 місці з 91 балом.

В першу чергу це пояснюється кризовою ситуацією на суміжних ринках нерухомості і будівництва, які різко понизили об'єми споживання будматеріалів, примушуючи виробників працювати з мінімальною рентабельністю, або зупиняти виробництво.

Виходячи з різних варіантів розвитку ситуації на суміжних ринках, споживаючих будматеріали, в найближчі декілька років варто чекати подальшого спаду в галузі будматеріалів до певного рівня, який відповідатиме мінімальному рівню споживання такої продукції в приватному секторі.

Основними напрямами в будматеріалах, які опиняться затребувані найближчими роками, стануть матеріали для поточних і косметичних ремонтів. Капітальне будівництво не зможе забезпечити виробників достатніми замовленнями, особливо в світлі перспектив затяжного спаду і можливої рецесії.

6. Реклама

Не дивлячись на гнучкість, що здається, і високу адаптується ринку, рекламний ринок будує не самі веселкові перспективи.

Криза, що розростається, в базових галузях і у сфері торгівлі істотно зменшив в першу чергу витрати на рекламу товарів на користь альтернативних каналів просування, що сьогодні загрожує дрібним гравцям "повний виліт" з ринку на невизначений період.

Враховуючи, що істотного поліпшення на виробничих ринках чекати не варто, говорити про можливі перспективи інвестицій в рекламний ринок поки рано. Ситуація посилюється ще і тим, що на хвилі зростання, рекламний ринок виявився дуже перенасиченим, і практично неготовим до зниження своїх об'ємів. У середньостроковій перспективі не варто розглядати ринок реклами як надійну сферу для інвестування капіталу, навіть не дивлячись на пожвавлення, що здається, в інших галузях.

Перспективи рекламного ринку не самі веселкові, тому сьогодні він займає упевнене 6 місце з 89 балами.

7. Туризм

Для сфери туризму поточний рік можна порівняти з "трагедією". Великі очікування на відновлення потоку туристів цього літа після не дуже вдалого зимового періоду, з тріском провалилися.

Перерозподіл споживчих переваг в першу чергу "викреслив" із списку необхідної розтрати якраз відпочинок (подорожі, перельоти). З початку літа домінує економ-варіант відпочинку для більшої частини населення країни, що є не стільки результатом зниження доходів, скільки ще і не найоптимістичнішими очікуваннями. Це у свою чергу примушує населення направляти засоби на підготовку до зимового періоду, залишаючи для сфери туризму зовсім небагато із запланованих на цей рік об'ємів ринку.

При поточній ситуації можна сказати, що на найближчі декілька років капітальні інвестиції в сферу туризму не принесуть очікуваних результатів, навіть не дивлячись на майбутній чемпіонат Євро-2012. Сьогодні туристична галузь по рівнях ризику виходить в рейтингу на 7 місце з 88 балами.

8. Машинобудування

Машинобудівна галузь входить в затяжну фазу спаду, що вже виразно спостерігається у всіх статистичних даних.

Криза на сировинних ринках, яка поставила під питання роботу багатьох підприємств добувної і переробної промисловості миттєво позначився на об'ємах ринку машинобудування.

Основні споживачі продукції машинобудування згортають масштаби виробництва, таким чином, сьогодні відсутні перспективи отримання довгострокових контрактів для багатьох підприємств цієї сфери.

З цілком об'єктивних причин галузі будівництва, металургії і видобутку корисних копалин вимушені відмовлятися від придбання нового устаткування, модернізації потужностей або розвитку виробництва. Враховуючи високу вартість продукції машинобудування і, як наслідок, високу капіталізацію даної галузі, а також невеселкові перспективи її розвитку, інвестувати в середньостроковій перспективі в цю сферу дуже ризиковано.

Поки ж, машинобудівна галузь виходить на 8 місце з 81 балом.

9. Металургія

Металургійна галузь так і не може оправитися від зимового спаду, який несподівано підірвав стабільність економічної ситуації в багатьох регіонах країни.

Поточна криза істотно впливає на галузі, споживаючий метал і прокат, і, ясна річ, не в кращу сторону. Існує висока вірогідність, що ми входимо в довгостроковий період низького попиту на продукцію базових галузей економіки, а це означає, що ми можемо вийти на певний рівень виробництва, мінімально необхідного для підтримки виробництва тільки основних видів товарів. Що стосується іменної металургії, то в умовах України при нестабільності ціноутворення на енергоносії, потенційно привабливими можуть бути лише підприємства, які мають власний повний цикл виробництва.

В цілому, інвестиції в металургійну галузь можуть бути доцільні тільки при довгострокових цілях. У найближчі декілька років інвестиції в металургію залишаються достатньо ризикованими: 79 балів і 9 місце.

10. ЗМІ

Ринок засобів масової інформації почав небагато відновлюватися в очікуванні нового витка політичної активності в країні.

Оскільки основним джерелом доходів ЗМІ залишається реклама, то, враховуючи полягання рекламного ринку і збільшену конкуренцію в цій сфері, подібні явища варто чекати і у сфері ЗМІ.

Інформаційне середовище залишається достатньо нестабільним, що провокує проблеми в інформаційному бізнесі і не дає приводу для оптимізму. У поточній ситуації можна б було говорити про створення ЗМІ і інформаційних ресурсів, які вийдуть на свої планові потужності через 5-10 років, і які важ поточний період становлення дотуватимуться, але чекати прибутковість нових ЗМІ в середньостроковій перспективі не варто.

Сьогодні інвестиції в дану галузь залишаються дуже ризикованими і виходять на 10 місце з 78 балами

Дата: 2009-11-29
Джерело: 100m2.com.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader