Меблювання саду


Атмосферу затишку можна створити не тільки усередині заміського будинку, але і просто неба - на присадибній ділянці. Традиційно кращим атрибутом упорядкованості є меблі. Зрозуміло, не м'які дивани, а спеціальні меблі - садова

Дерев'яні традиції

Дерев'яні меблі були і залишається одній з найбільш затребуваних. Проводиться вона з різних порід дерева дуба, берези, осики або модрини. Деревина - «найживіший» і «тепліший» природний матеріал, який чудово вписується в будь-який сад. При цьому меблі з натурального дерева виглядають однаково природно як біля дерев'яного будинку, так і поряд з цегляним котеджем. Цей варіант можна назвати безпрограшним, оскільки садові меблі з дерева стають частиною ландшафту, розчиняючись на тлі живої природи.

Виробники дерев'яних меблів застосовують спеціальні методи обробки деревини і захисні вологостійкі склади, завдяки яким вироби набувають особливої міцності і не бояться атмосферних дій. Такі меблі рідко офарблюють, частіше покривають лаком, щоб підкреслити текстуру дерева.

Найстійкішими до дощу і снігу вважаються тик і модрина, що мають щільну структуру і що містять велику кількість масел і клейких речовин. В результаті під впливом сонячних променів, при попаданні вологи або перепадах температури меблі з деревини цих порід не розсихаються, не гниють і не вигоряють на сонці. Тик відносять до найміцніших порід, які практично не потребують додаткової обробки водостійкими лаками. Тому меблі з цього дерева стоять дорожче.


Недолік меблів з тика в тому, що якщо вона довго знаходиться на відкритому повітрі, то з часом набуває сріблисто-сірого відтінку. Його можна зняти щіткою, змоченою в теплій воді. Для того, щоб оберегти вироби з цього матеріалу від вигорання і втрати кольору, їх рекомендується час від часу обробляти маслом тика.
И все ж таки, яка б міцна у вас не були дерев'яні меблі, навіть її не варто залишати на вулиці, якщо температура опускатиметься нижче за нуль.

Іноді садові меблі виготовляють з акації, сосни, їли і інших недорогих порід. Такі меблі дешевші, але може причинити своєму господареві немало турбот. Навіть промаслена і покрита ласий, при регулярному контакті з водою вона розбухає і поступово розсихається від дії прямих сонячних променів. Тому використовувати такі меблі краще на веранді, терасі або балконі. А якщо і виносити на вулицю, то тільки на якийсь час і в гарну погоду.

При покупці садових меблів потрібно звертати увагу не тільки на її красу і зручність, але і на кріплення. Деталі ці малопомітні, але сильно впливають на довговічність. Добре, якщо при виготовленні меблів використовують дерев'яне кріплення, а не болти і клей. У вологому повітрі дерев'яне кріплення, як правило, розбухає і меблі ставати ще міцніше.


Варто поглянути і на «виворітну» сторону. Вона повинна бути оброблена спеціальними розчинами - водовідштовхувальним лаком і вогнезахисними складами - не менш якісний, чим «фасадні» елементи. Інакше дерев'яні меблі почнуть гнити зсередини і прослужить недовго.

Плетінка, пластик та інші

Меблі плетена завжди робиться уручну, чому виглядає ефектно. При цьому вона вимагає особливої обережності в обігу і не може постійно знаходитися просто неба. Краще місце для таких меблів - веранда.

Плетені меблі виготовляються, як правило, з вербової лози різної товщини і є вельми складними виробами в конструкторському відношенні. Їх можна умовно розділити на декілька типів. Перший, найпростіший у виготовленні, складається з каркаса, обплетеного необкорованою тонкою вербовою лозиною, з якої зазвичай плетуть корзини. Це найдешевший варіант плетених меблів, але зазвичай найпривабливіший в естетичному відношенні і дуже недовговічніший. В більшості випадків такі меблі без ремонту можуть прослужити лише один сезон. Переважніший варіант, коли каркас обплітають обкорованим і товщим лозиною. І, нарешті, найдовговічніший варіант, коли каркас роблять з товстої обкорованої лозини (2-4 см в діаметрі), з ажурними конструкціями з тоншої лозини (1-2 см), а плетіння з тонкої лозини використовується лише як декоративний елемент. Серед цих виробів зустрічаються і що мають велику художню цінність. Важливо, щоб лозина була покрита лаком, оскільки при цьому він менше забруднюється і набуває водовідштовхувальних властивостей, що продовжує термін служби виробу у декілька разів.

Останнім часом у продажу з'явилися плетені меблі з штучного волокна, що робить її довговічнішою.


Пластикові меблі вам обійдуться дешево. Вона легка, практична, добре миється і до того ж стоїть недорого. Але в ландшафт присадибної ділянки навряд чи впишеться. Її добре використовувати лише як тимчасовий варіант для тих, хто не визначився з вибором постійних меблів. Пластикові меблі не довговічні, може вигоряти на сонці, та і просто ламатися. Хоча багато що залежить від виробника. Існують пластикові меблі, які не вигоряють і є міцними, але і стоїть вона вже дорожче.

Романтичну атмосферу в саду створять ковані меблі: столи, лавки, крісла. Вона вигідно відрізняється від будь-якою іншою підвищеною міцністю і прослужить своїм господарям жоден десяток років. Яка б не була ковані меблі, вона завжди екськлюзівна, тобто зроблена уручну. Та все ж на дачах вона зустрічається рідко із-за дорожнечі і необхідності спеціального відходу. При покупці кованих меблів варто переконатися, що вона покрита влаго- і пилеотталкивающей фарбою.

А проміжним варіантом, а точніше, золотою серединою між пластиком і куванням можна назвати меблі з алюмінію. Вона легка і зручна, і не псується, як пластик. В той же час може декоруватися деревом, текстилем і прикрасить будь-яку дачну ділянку.


Земля і трава

Існують і ексклюзивні види садових меблів: або виготовлені дизайнерами, або вирощені власними руками. Так, за наявності бажання і умілих рук крісло і диван можна виростити самостійно. Наприклад, насипати скупчую землі, скріпляти підручною арматурою, щоб не розповзалося, і засівати травою.

Можна узяти дерев'яні коли і вбити їх в землю по периметру майбутнього предмету меблів. Потім надати форму і створити стінки за допомогою вафельних плит. Для додаткової підтримки рекомендується використовувати сітку. Після цього конструкцію слід засипати грунтом, зволожуючи і спресовувавши її по краях. Зверху отримана конструкція обкладається дерном і протягом наступних декількох тижнів рясно поливається. У результаті повинне вийти зручне і радуюче око екологічно чистий диван. А якщо врахувати, що засівати такий диван можна не тільки травою, але і, наприклад, квітами. Загалом - неосяжне поле для реалізації будь-якої ідеї. При хорошому зверненні, відході і милості природи такі меблі простоять не один сезон. Аналогічні «зелені» дивани і крісла в Європі і США взагалі можна купити в магазині

Дата: 2010-01-27
Джерело: sadart.ru



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader