Корисні властивості моркви


Морква є високопоживним коренеплодом. Як лікувальна рослина використовується вже близько 4 тис. років. Її широко використовують в гастрономії як найпопулярнішу приправу, вона може, бути також і основним продуктом у страві

Морква - дуже корисний овоч для організм. Корисні і лікувальні властивості моркви пояснюються її багатим складом. Морква містить вітаміни групи В, РР, С, Е, К, в ній присутній каротин - речовина, яка в організмі людини перетворюється на вітамін А. Морква містить 1,3% білків, 7% вуглеводів. Немало в моркві мінеральних речовин, необхідних для організму людини: калію, заліза, фосфору, магнію, кобальту, міді, йоду, цинку, хрому, нікелю, фтору та ін. У моркві містяться ефірні олії, які обумовлюють її своєрідний запах.

Морква містить бета-каротин, який покращує роботу легенів. Бета-каротин є попередником вітаміну А. Потрапляючи, в організм людини каротин перетворюється на вітамін А, який найбільш корисний для молодих жінок. Також цілющі властивості моркви пов `язані із зміцненням сітківки ока. Людям, страждаючим короткозорістю, кон'юнктивіту, блефаритами, нічною сліпотою і швидкою стомлюваністю вживання цього продукту в їжу вельми бажано.

Корисні властивості моркви використовуються в харчуванні людини. Корисно погризти сиру моркву, оскільки це укріплює ясна. Оскільки вітамін А сприяє росту, то морква особливо корисна дітям. Цей вітамін необхідний для нормального зору, він підтримує у хорошому стані шкіру і слизові оболонки. Морква, страви з моркви і особливо морквяний сік використовуються в лікувальному харчуванні при гіпо-і авітамінозі А, захворюваннях печінки, серцево-судинної системи, нирок, шлунку, недокрів `ї, поліартриті, порушеннях мінерального обміну. Пюре з сирої або відварної моркви показане при коліті.

Варена морква допомагає лікувати злоякісні пухлини, дисбактеріоз кишечника, нефрит. Володіє цей овоч і протимікробними властивостями. Також в моркві містяться фітонциди. Досить пожувати морквину - і кількість мікробів в роті різко зменшиться. Для лікування нежиті можна закопувати в ніс сік моркви. Лікарі і кулінари радять використовувати в їжу столову моркву з яскраво-червоною шкіркою, особливо якщо вона прибрана до перших осінніх заморозків.

Відварна морква досить часто включається в раціони хворих цукровим діабетом. Щоб організм швидше засвоїв провітамін А моркви, її доцільніше вживати із сметаною або рослинним маслом. По властивості стримувати утворення жирів в організмі морква з овочів поступається тільки капусті. Сполук калію в моркві в 10 разів більше, ніж сполук натрію. Це, разом з харчовими волокнами, наділяє даний коренеплід не лише сечогінними, але і помірними жовчогінні властивості.

Було встановлено що морква містить багато натуральних антибіотиків, які називаються фітонцидами, хоча ви і не відчуєте різкого запаху. Якщо потримати в роті морквяний сік або пожувати морквину, то кількість хвороботворних мікробів різко зменшується. Також у ній є вітаміни С, Е, РР, групи В, мінерали - магній, цинк, хлор, фтор, йод, мідь, сірка, фосфор, марганець, кобальт, залізо, бор, кремній, і пектини. Але в основному цілюща цінність моркви пов'язана з великою кількістю каротину, який перетворюється в організмі у вітамін А, і є сильним антиоксидантом. Адже при недоліку цього вітаміну може розвинутися недокрів'я, швидка стомлюваність організму, погіршення зору. Морква потрібно давати дітям для хорошого розвитку і росту, і для підвищення захисних сил.


Моркву додають у салати, соуси, супи та борщі, з неї готують різні пудинги, котлети, запіканки і суфле.

Залежно від стану людини сирий морквяний сік можна пити від 0,5 до 3-4 л в день. Сік допомагає привести весь організм в нормальний стан. Морквяний сік - найбагатше джерело вітаміну А, який організм засвоює швидко. У соку міститься велика кількість вітамінів В, С, D і Е. Морквяний сік поліпшує апетит, травлення і структуру зубів.

Годуюча мати з метою поліпшення якості молока повинна пити щодня морквяний сік.

Сирий морквяний сік є природним цілителем при виразках і ракових утвореннях. Він підвищує опірність організму до інфекцій, ефективно діє на підшлункову залозу, підвищує опірність лімфатичних і залоз внутрішньої секреції, пазух лицьового черепа і дихальних органів. Морквяний сік зміцнює нервову систему і не знає собі рівних в підвищенні енергії і сили організму.

Суха шкіра, дерматит (запалення шкіри) і інші шкірні захворювання є наслідком недостатності в організмі поживних речовин, що містяться в сирій моркві. Це стосується і очних хвороб: офтальмії, кон'юнктива і т. д.

Як засіб боротьби проти виразок і ракових утворень сирий морквяний сік - диво нашого століття. Проте його потрібно приготувати правильно (витягнути з клітковини), а всяку їжу, що містить концентрований цукор, крохмаль і зернову муку, повністю виключити.

Вранці натщесерце давати дітям 50-100 мл соку. Послабляє м'яко і добре.

Полоскати горло при ангіні кілька разів на день: на 100 мл свіжого соку додати 1 ст. ложку меду, розмішати, розбавивши склад навпіл з кип `яченою водою.

Чим більше кислотності в шлунку, тим більше слід вживати морквяного соку.

Свіжий сік підсолодити медом і змащувати або полоскати рот при молочниці.

Щодня вранці натщесерце з `їдати 100 г тертої моркви із сметаною або рослинним маслом або сік по 1 / 4 склянки 4-5 разів на день, змішавши його з медом. Застосовується при недокрів'ї, авітамінозі і загальному занепаді сил.

Каротин, що міститься в моркві, благотворно впливає на зміцнення зору.

Морква при опіках: при свіжих опіках накладати кожні 20-30 хв кашку з свіжої моркви, а також до запалених ділянок шкіри і гнійних ран.

Дітям від глистів пити натщесерце 1 / 2 склянки морквяного соку або свіжу натерту моркву - 100 г. Можна дати дітям по 1 год. ложці конопляного масла 2 рази на день натщесерце з хлібом. Масло проносить і убиває глистів (прованське, горіхове масло).

При нирково-кам'яній хворобі і як вітрогонне:
а) розмолоти насіння моркви в порошок. Приймати по 1 г 3 рази на день за 30 хв до їди.
б) 1 ст. ложку насіння моркви залити 1 склянкою окропу, настояти, закутавши, 12 годин, процідити. Приймати в теплому вигляді по 1 / 2 склянки 5-6 разів на день.

Камені і пісок в жовчному міхурі та в нирках є природним результатом нездатності організму вивести кальцій, що утворився внаслідок вживання концентрованих крохмалів і цукру. Сік одного лимона в суміші з 1 / 2 склянки гарячої води кілька разів на день і 1 / 2 склянки суміші морквяного, бурачного і огіркового соків (3-4 рази на день) допоможе висновку каменів і піску з нирок протягом декількох днів або тижнів.

Цінність моркви: комплекс вітамінів, каротину, органічних кислот і мінеральних солей.

Каротин, що міститься в моркві у великій кількості, нормалізує обмін речовин, впливає на фізичний і розумовий розвиток організму, підвищує його опірність до інфекцій, нормалізує функції органів зору. З моркви готують препарати, які мають спазмолітичну, судинорозширювальну властивостями, мають заспокійливу дію на центральну нервову систему:
1. Порошок з насіння: приймайте по 1 г в 3 прийоми за день. Порошок з насіння ефективний також при порушенні травленням як сечогінний засіб при нирковокам'яній хворобі.
2. Відвар: 1 ст. ложку подрібненого насіння залийте 1 склянкою окропу, тримайте на водяній бані 12 год. Приймайте гарячий відвар по 3 склянки на день.

У народній медицині використовують насіння цієї рослини. Вони містять каротин, цукор, йод і мінеральні солі. Морква має протизапальну, бактерицидну і ранозагоювальні властивості, а також сечогінну, камнерастворяющім і послаблюючу

Дата: 2010-11-23
Джерело: newsland.ru



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader