Київ посів 23-е місце в рейтингу найвищих ставок оренди на приміщення в торгових центрах.


Київ займає 20-е місце в регіоні ЕМЕА за рівнем орендних ставок на торговельні площі на основних торгових вулицях і 23-е місце - у торгових центрах.

Міжнародна консалтингова компанія Colliers International підготувала огляд ставок оренди і ставок капіталізації в торгових центрах і на основних торгових вулицях в найбільших містах регіону EMEA (Європа, Близький Схід і Африка).Усього в дослідженні було розглянуто 52 міста в 35 країнах регіону ЕМЕА.

На більшості зазначених ринків рівень орендних ставок на торговельні приміщення на головних торгових вулицях не змінився, а в деяких містах спостерігалося невелике зростання.Найбільш помітне підвищення орендних ставок було відзначено в Осло і Ризі (на 7 і 10% відповідно). Однак ставки оренди на приміщення на головних торгових вулицях Афін та Софії, навпаки, продемонстрували різке зниження (на 17 і 15% відповідно).

Лондон, як і раніше займає позицію самого дорогого міста Європи за показником ставки оренди приміщень на головних торгових вулицях. За результатами III кварталу 2011 р. у Лондоні зафіксована ставка оренди $ 15 743/кв. м / рік. За ним слідують Париж ($ 14 131/кв. М / рік), Цюріх ($ 10 976/кв. м / рік), Мілан ($ 10 009/кв. м / рік) і Женева ($ 8 686/кв. м / рік). Враховуючи досить стабільний стан ставок протягом поточного року, Київ ($ 3 600/кв. М / рік) розмістився на 20 сходинці рейтингу.

Ставки оренди в торгових центрах в провідних європейських містах також залишалися стабільними на тлі зберігається високий попит з боку ритейлерів.Відчутний ріст спостерігався в Лідсі та Мілані, де орендні ставки на приміщення в торгових центрах підвищилися на 8 і 11% відповідно.

За ставкою оренди на приміщення в торгових центрах Київ займає 23 місце з показником $ 1 560/кв. м / рік.Перші рядки в даному рейтингу займають Лондон, Дублін, Бірмінгем, Франкфурт і Манчестер.

Ставки капіталізації на торговельні приміщення, розташовані на найпрестижніших торговельних коридорах, в цілому залишалися на колишньому рівні або трохи знизилися - інвестори як і раніше вважають за краще дотримуватися безризикових стратегій, прагнучи в першу чергузберегти капітал.

Подібна динаміка спостерігалася і в торгових центрах: у більшості міст, розглянутих у дослідженні Colliers International, показники прибутковості за останні півроку залишалися приблизно на одному рівні.У Києві ставка капіталізації на успішні торгові центри з вдалим місцем розташування в даний час, як і протягом всього 2011 року, становить 11-13%.

«Протягом першої половини 2011 року на ринку спостерігався підвищений попит на якісні торгові приміщення, що привело до незначного зростання орендних ставок, як у торговельних центрах, так і на головних торгових вулицях столиці, - відзначає Наталя Кравець, директордепартаменту торговельної нерухомості Colliers International в Україну - Друга половина характеризується помірним попитом з боку ритейлерів і стабілізацією орендних ставок.Надалі, їх рівень буде залежати від економічної ситуації в країні і від того, скільки із заявлених до відкриття в 2012-2013 рр.. торгових центрів будуть реально введені в експлуатацію ».

Всі ставки оренди в даному звіті вказані на найбільш привабливі приміщення на головних торгових вулицях (від 100 до 200 кв. М) або на приміщення стандартного розміру в торговій галереї у найбільш успішних торгових центрах і не включають податки й операційні витрати.Представлені дані вказані станом на 30 вересня 2011

Дата: 2011-11-24
Джерело: delo.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader