Кадри для будкомпаній: алло, ми шукаємо таланти!


Будкомпанії скаржаться не брак відповідних кадрів, у той час як претендентам стає все складніше знайти собі роботу. Основна причина нестиковки - завищені амбіції вчорашніх випускників, які, незважаючи на кризовий час і брак професійного досвіду, хочуть відразу і високу зарплату, і хорошу посаду

Потреба в добре підготовлених інженерів з досвідом роботи в будівельній галузі, незважаючи на кризу, не зменшується, запевняють експерти. Правда, існує дисбаланс попиту і пропозиції. «Ринок часто пропонує перепрофілювати фахівців (або що мають профільну освіту та досвід діяльності в іншій сфері, або профільний досвід без спеціальної освіти). Багато студентів, які успішно закінчили навчання йдуть у комерцію і торгівлю будматеріалами, тому так і не стають професійними інженерами », - розповідає директор проектного департаменту ВАТ« Укрстальконструкція »Антон Захарченко.

Як пояснює начальник служби маркетингу та продажу компанії Ukrainian Development Partners Олеся Романенко, зараз знайти гідну роботу складно і інженерам, і простим робочим-будівельникам - на 1 місце припадає як мінімум 5-7 шукачів. У той же час, за її словами, дійсно висококласні фахівці без роботи не залишаються - на них є стабільний попит.

За даними аналітика порталу Rabota. ua Олександра Мегедь, в 2-му кв. 2010 р. конкурс на вакансії інженерів-будівельників становив у середньому 12-13 чоловік на місце проти 15 в лютому-березні.

«Попит на будівельних інженерів в квітні-червні формували в основному будкомпанії - від них надійшло 55% вакансій. Близько третини всіх пропозицій про роботу припало на компанії, що працюють в сферах промисловості і виробництва, роздрібної та оптової торгівлі, дистрибуції, а в нерухомості, девелопменті і FMCG-секторі. Найбільш затребуваними були здобувачі рівня «спеціаліст» (майже 2 / 3 всіх профільних вакансій). 19% всіх пропозицій роботодавців надійшло для здобувачів на посаді старшого спеціаліста / керівника групи. Ще 13% - на посаді керівника відділу », - розповідає А. Магеда.

«Незважаючи на кризові процеси, сьогодні як і раніше потрібні робочі спеціальності. Випускники та студенти-електрогазозварники, монтажники, зварювальники, малярі-штукатури затребувані на різних будівництвах, особливо після проходження виробничої практики », - уточнює А. Захарченко.

Вимоги, що висуваються до здобувачів компаніями, досить стандартні. «У половині випадків для здобувачів на посаду спеціаліста потрібний досвід роботи від 2 до 5 років. У 20% вакансій досвід повинен становити більше 5 років. Кожна третя вакансія для претендентів на позицію старшого спеціаліста / керівника групи передбачає більш ніж 5-річний досвід роботи. Для претендують на позицію керівника відділу в 2 / 3 випадків вакансій досвід роботи повинен складати більше 5 років », - розповідає А. Магеда.

У «Укрстальконструкція» до списку вимог додають профільну освіту, загальну технічну та комп'ютерну грамотність, спеціалізовані навички (знання нормативної літератури, спеціалізованого ПЗ, роботи з приладами), знання іноземних мов.

«Досвід роботи в 3-5 років раніше був одним з головних показників« якості »фахівця. Але останнім часом вимоги значно зросли, і крім стандартних потрібні знання в суміжних галузях. Приміром, великим плюсом для здобувача буде знання проектування, складання кошторисів », - розповідає начальник служби маркетингу та продажу компанії Ukrainian Development Partners Олеся Романенко.

«При цьому фахівців, що відповідають даним вимогам, не вистачає - ті, хто відповідає таким запитам, вже працюють. А ринок пропонує претендентів з претензіями як у хорошого фахівця, які базуються не на власній компетентності, а на особистих матеріальних запитах », - описує ситуацію А. Захарченко.

За його словами, сьогодні молодий спеціаліст після інституту може розраховувати на 2 500-3 500 грн. , Для більш досвідчених зарплати стартують з 5000 грн. «При цьому здобувачі, які мають досвід у 3-5 років озвучують свої зарплатні очікування на рівні 8 000 - 10 000 грн. », - Розповідає А. Захарченко.

«Говорити про дефіцит кадрів не доводиться, а ось професіоналів мало. Всякий дрібний працівник, який пропрацював 2-5 років, починає вважати, що він досяг топових позицій. При цьому його реальні знання та напрацювання можуть бути далекі навіть для потрапляння в категорію середнячків. Тому компанії часто складно знайти хорошого спеца на ринку - перед наймом співробітника, ейчари собеседуют десятки претендентів », - підтверджує PR-менеджер сайту з працевлаштування JOB. ukr. net Сергій Довгич.

Кращих інженерів, на думку роботодавців, сьогодні готує Національний університет будівництва і архітектури (раніше Київський будівельний інститут). «Фахівці цього вузу завжди користувалися і користуються найбільшим попитом», - підтверджує менеджер з персоналу будівельної компанії ТММ Олеся Дідик.

Хороших спеціалістів, за спостереженнями А.

Про. Романенко додає до переліку Харківський інститут економіки і будівництва і Донбаський державний технічний університет.

Крім випускників вузів, звертають кадровики увагу і на тих, хто закінчив спеціалізовані ПТУ, технікуми, коледжі. Одним з найбільш сильних подібних закладів вважається Миколаївський будівельний коледж. «Про високий рівень підготовки його випускників говорить той факт, що їх готові приймати відразу на п'ятий курс КНУБА, необхідно лише здати академрізницю», - розповідає А. Захарченко.

Також, на думку фахівців «Укрстальконструкція», хорошу підготовку отримують в Київському коледжі будівництва, архітектури та дизайну (раніше Київський будівельний технікум), Остерському будівельному технікумі. Будкомпанії придивляються до студентів ще під час їхнього навчання.

«Виходячи з мого досвіду, в 90% випадків ініціаторами з питань стажування виступають роботодавці», - розповідає Про. Дідик.

«На будівництвах часто багато молоді, яка проходить виробничу практику - від цього вигоду отримують і навчальні заклади, і будівельні компанії, і претенденти. Особливо це справедливо для коледжів і ПТУ. З вузами ситуація трохи складніше, оскільки там студенти перших курсів ще не володіють серйозними знаннями, тому компанії частіше виявляють інтерес до студентів 4-5 курсів. Наприклад, «Укрстальконструкція» при створенні нової служби управління проектами як раз співпрацювала з Нуса. Була проведена презентація проекту, співбесіди зі студентами та відбір кращих для проходження стажування, після чого найбільш результативні одержали пропозиції про постійній роботі », - розповідає про успішний досвід компанії А. Захарченко.

Примітно, що масової міграції в столицю серед молодих фахівців не спостерігається, вони або влаштовуються працювати в своєму регіоні, або переїжджають у найближчі промислові центри.

«Для інженерів-будівельників переважно пропонується робота в Києві (55% вакансій). Серед інших регіонів лідирує Одеса (11%), по 5-6% пропозицій припадає на Донецьк, Львів, Дніпропетровськ », - уточнює А. Мегедь.

Незважаючи на чималу кількість профільних навчальних закладів та закінчують їх студентів, практики галузі відзначають, що недостатній професіоналізм інженерних кадрів стає все більшою проблемою.

«Фахівці радянської вишколу і досвіду поступово йдуть, і скоро може гостро стати питання - хто ж буде нам будувати. Необхідно створювати умови для професійного зростання молодих спеціалістів, забезпечувати їх матеріальний добробут пропорційно до отриманого досвіду і кваліфікації, і соціальну захищеність. Хотілося б, щоб дана проблема була піднята на державному рівні », - резюмує А. Захарченко

Дата: 2010-07-29
Джерело: ugmk.info



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader