Фарбування стін


На сьогоднішній день фарбування - один з найпопулярніших видів обробки стін.

Довгі роки цей метод був забутий, але зараз з'явилися нові технології, нові фарбувальні склади, та й зовнішній вигляд пофарбованої стіни абсолютно змінився, і цей вид обробки став незвичайно модний.Фарбування вимагає особливо ретельної підготовки до ремонтних робіт: фарба не сховає ні тріщин, ні нерівностей, ні будь-яких інших дефектів стіни. КрімТого, існує безліч способів нанесення фарби, від яких стіни набувають ошатний вигляд, а фарба служить довше.

Отже, ретельно оштукатурену поверхню стін потрібно підготувати до фарбування. Спочатку за допомогою грубої мішковини або жорсткої нейлонової щітки потрібно видалити бризки, краплі розчину.Після цього грунтується, шпаклюється і шліфується поверхня. У новій і сирій штукатурці може бути багато лугів, тому не варто використовувати фарби на основі розчинника.Якщо потрібно органорастворимое покриття, поверхня повинна просохнути в глибині і її варто загрунтувати синтетичною грунтовкою.

У випадку перефарбування акуратно відскрібаються отшелушивающиеся шари фарби до міцної поверхні.Утворилися нерівності треба зашпаклювати. Коли шпаклівка висохне, шліфують і протирають поверхню. Потім слід загрунтувати непокриті ділянки й плями шпаклівки.

Добре зарекомендувала себе акрилова антибактеріальна грунтовка, виготовлена ​​за сучасною технологією з хімічної сировини провідних світових виробників.Глибокого проникнення, антимікробної дії. Екологічно чиста. Пожежо вибухо безпечна. Застосовується для внутрішніх і зовнішніх робіт. ОдночасноДезінфікує біологічно заражені поверхні бетону, штукатурки, цегли, деревини, гіпсокартону.Забезпечує тривалий захист деревини від грибкових уражень при зберіганні. Служить прекрасною основою для нанесення водоемульсійних, латексних і акрилових фарб, будівельних шпаклівок і текстурних покриттів (типу рельєф і мокрі шпалери).Застосовується без розведення водою. Для профілактики виникнення та зростання микрогрибов і водоростей наноситься в один шар (на сухі поверхні) кистю, валиком або фарборозпилювачем.Якщо поверхня заражена, оброблювану поверхню треба очистити від забруднень, залишки суперечка микрогрибов видалити за допомогою жорсткої щітки. Розчин нанести на поверхню будь-яким способом, просушити протягом 12 годин при температурі 10-30 ° С.При необхідності обробку повторюють. Повністю просушена і очищена поверхня готова до нанесення лакофарбового покриття.

Внутрішні приміщення доцільно фарбувати водоемульсійними фарбами.Ці фарби нетоксичні, легко розлучаються водою до потрібної консистенції, швидко сохнуть, ними фарбують бетонні, кам'яні, дерев'яні поверхні (забарвлення металу викликає його корозію - ржавеніе).Особливо ефективно їх нанесення на пористі підстави, наприклад, на штукатурку, деревостружкові плити ит. п. Вода з нанесеного шару фарби частково відсмоктується матеріалом підстави, а частково випаровується.При цьому емульсія розпадається і утворюється плівка, що має достатню міцність і завдяки мікро пористості має високу повітро-і паропроникність.Остання якість особливо цінно для інтер'єра житлового будинку, тому що поліпшує мікроклімат усередині приміщення: стіни «дихають», пропускаючи водні пари крізь свою товщу.Водоемульсійні фарби дають однорідне матове покриття м'якого пастельного тону, причому забарвлення може бути найрізноманітнішою за рахунок використання органічних барвників.

При фарбуванні стін і стелі ванної кімнати, неминуче зазнають впливу вологи і прямого попадання води, потрібна вологостійка фарба.Якщо є ймовірність проступания на стінах і стелі плям цвілі, то необхідно використовувати фарбу, що містить фунгіциди і альгіциди, що запобігають розвиток цвілі на поверхні.

Масляні фарби, поза сумнівом, належать до найбільш старих і добре відомих обробних матеріалів. Масла, що виконують функції сполучної,По своїй здатності до висихання в тонкому шарі діляться на висихають, полувисихающее і висихають.К висихає відносяться тунгове, лляне і конопляне масла, до напіввисихаючих - соняшникова, кукурудзяна та соєва, а до невисихаючим - касторове. Найбільш високим ступенем наповнення і невеликою витратою володіють фарби на лляному маслі.

Якщо свіже оштукатурену поверхню потрібно офарбити, спочатку з'ясовують, на блоковій або цегляної поверхні вона знаходиться. Якщо на блокової, то для її висихання перед фарбуванням знадобиться не менше 2-3 місяців.Якщо ж на цегельної, її не варто красити протягом 4-6 місяців. Якщо період висихання пріходітсяназіму, онпродлитсяот9месяцевдогода. Бетон повинен бути просушений на глибину 2-2,5 см, перш ніж буде нанесена будь-яка фарба.

Тепер коротко розповімо про нові нетрадиційні види фарб.

«Мозаїчна» фарба (часто її ще називають «гранітною») не містить ніякої гранітної пилу, як може здатися з назви.Вона являє собою акрилові бульбашки з фарб різних кольорів на водній основі. При розпиленні спеціальним пістолетом крапельки розбиваються об стіну, і на поверхні утворюється точковий малюнок, схожий на фактуру граніту.Наноситься на будь-які підготовлені грунтовані поверхні: обробну шпаклівку, бетон, дерев'яні панелі, гіпс і гипсокартон, фанеру, ДСП, метал і навіть на скло.

Фарба з ефектом велюру. Своєрідність фарби з ефектом велюру в тому, що до її складу замість акрилових бульбашок входять тверді кольорові частинки.На стіні фарба дійсно виглядає як велюрова тканина - така ж м'яка, глибока, фактурна, хоча покриття абсолютно гладке, з рівною поверхнею.Але варто доторкнутися до стіни - ефект на час «гасне». Фарба дуже стійка до хімічних впливів, легко миється будь-якими засобами.

«Перламутрова» фарба змінює колір залежно від кута зору і освітлення.Фарба має напівпрозору структуру, тому що в її склад дійсно входить натуральний перламутр. Через здатність міняти колір часто її називають «фарба-хамелеон».Приміщення, оброблені «під перламутр», виглядають надзвичайно святково. Покриття можна наносити на обробну шпаклівку, цемент, дерев'яні панелі, гіпс, гіпсокартон, фанеру і ДСП.Такий фарбою найкраще обробляти деталі а не стіни цілком. На великих ділянках поверхні перламутрове сяйво виглядає дещо химерно. Зате чудово виглядає на карнизах, підвіконнях, елементах колон і інших фрагментах інтер'єру.

Декоративне покриття типу «флок». «Флок» (у перекладі з німецької означає «пластівці, сніжинки»), або, як його ще часто називають, «чіпси», - це оригінальне декоративне покриття для внутрішньої обробки приміщень.Складається з дрібних кольорових частинок (шматочків акрилової фарби), що нагадують за формою чіпси. Покриття продається в комплекті з трьох складових частин:Рідка клеюча основа, самі «чіпси» (сухі кольорові частинки) і лак для нанесення на готове покриття.Використовувати їх можна де завгодно: для обробки стін, стелі, підвіконь, дверей, колон, карнизів. «Чіпси» бувають різної форми і розміру. Звичайно це частинки округлої форми, але бувають і безформні, як би обламані шматочки.Що ж стосується кольору, то вибір дуже великий. Є смугасті «чіпси», що імітують черепашки, бувають флюоресцентні «чіпси».

Техніка нанесення «флока» на стіни наступна.

Перший етап - підготовка стіни. Необхідні хороша шпаклівка і грунтовка, щоб поверхня не абсорбувала (не вбирала вологу). Стіна повинна бути чистою і сухою.

Другий етап - нанесення шару, що клеїть. Підійде валик з шерстяним ворсом середньої довжини, щоб клей лягав рівномірно. Перший шар (базовий) сохне швидко, особливо при кімнатній температурі.Фахівці рекомендують, щоб у приміщенні не було жарко.

Третій етап-нанесення «флока». Як тільки завдали клеїть шар, тут же, поки він не засох, розпорошуються акрилові частинки.Ця операція виконується спеціальним компресором або флоковим пістолетом. Краще починати нанесення частинок зверху вниз, повільними круговими рухами, поступово просуваючись вгору.Зручніше робити роботу удвох: один наносить клейову основу, інший розпилює «чіпси».

Четвертий етап - нанесення лаку. Тепер потрібно дочекатися, щоб основа і частинки висохли (не менше 12 годин).Після цього можна наносити лак - в один шар, рівномірно. Лакувати можна звичайним валиком.

Забарвлення «під старовину» - нетрадиційний спосіб декоруванняПоверхонь - називається так тому, що стіна виглядає як би злегка потертої і шорсткою.Створюється ефект старого благородного покриття. Завдяки техніці нанесення і штучним латексу, які входять до складу фарби, вона злегка яснішає в місцях найбільшого тертя.Наносять фарбу кистю з довгим ворсом круговими рухами. Там, де сильніше натискають кистю, і виявляється «ефект потертості». Але абсолютну «старизну» роблять потім, затираючи поверхню звичайною губкою, тканиною або щіткою.Коли фарба остаточно висохне, її покривають воском, щоб стіна вийшла більш гладенькою.

Після повного висихання утворюється мікропориста плівка, стійка до механічних впливів.Крім усього іншого, ця фарба не запалюється й не містить токсичних речовин.

Дата: 2011-06-24
Джерело: strojsam.ru



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader