Де узяти кредит на квартиру


Ціни на ринку нерухомості вже полгода нерухомі — не в останню чергу завдяки «замороженій» іпотеці

З моменту нашого останнього кредитного огляду в жовтні нічого не змінилося: видають кредити одиниці банків, а процентні ставки як і раніше надхмарні. І така ситуація, схоже, надовго, оскільки умови кредитування навряд чи мінятимуться. «Прийнятний для позичальників рівень ставок, близько 12—15% річних, можна забезпечити тільки при низькій інфляції і достатній ліквідності. Цього року ми чекаємо зниження рівня інфляції до 9,5%, а ось з гривневими ресурсами буде туге: кредитні гроші у банків «забиратиме» уряд, який, по наших очікуваннях, продовжить привертати держоблігації під високі відсотки. Отже до середини року ставки по іпотеці поки будуть високими», — говорить Олексій Зеркалов з ГИК Dragon Capital.

ЩО? ДЕ? ПОЧОМУ?

З осені число банків, що обіцяють іпотеку, виросло. Їх стало 20. Але чи дає ця 20-ка дійсно кредити — загадка. Директор компанії «Кредітсвіт» Любов Слободенюк розповіла нам, що сьогодні насправді тільки одиниці банків видають іпотеку, а інші лише на цьому рекламуються і на місяць-два затягують розгляд заявок. Пара кредітчиков в банках признавалися нам, що задовольняють 1—2 заявки з 10, не більше. Нехитро, адже за полгода вимоги до позичальників не лагідніли: банки як і раніше враховують тільки офіційні доходи (вони повинні бути в 2 рази більше платежу по кредиту), вимагають допзалог і поручителя. А член правління «Ерсте Банку» Світлана Черкай розповіла нам, що банкіри сьогодні вивчають не тільки позичальника, але і його підприємство. По позичальникові перевіряють стаж роботи (він був не менше 1—2 років на нинішньому місці роботи), по підприємству — фінансовий стан. До речі, в одному банку нас попередили, що не дають кредити співробітникам держпідприємств і зайнятим у сфері нерухомості.

ЩО КРЕДИТУЮТЬ. Як і раніше, зайняти на «первинку» можна, тільки якщо будинок вже зданий або якщо банк фінансує його будівництво.

У ЧОМУ КРЕДИТУЮТЬ. Кредити як і раніше дають тільки в гривні, оскільки валютні позики заборонені НБУ.

ПІД ЯКІ ВІДСОТКИ. Ставки по іпотеці нині від 11 до 40% річних. Але дуже низьких ставок варто побоюватися, оскільки це означає, що, швидше за все, будуть щомісячні комісії, які наздоженуть реальну ставку замість, наприклад, 15% з щомісячною комісією в 0,94% від суми кредиту до 38% річних.

НА ЯКИЙ ТЕРМІН. Як і раніше 6 банків позичають грошам на житлі на 20—30 років, а більшість дає кредити на 10—15 років — не більше.

З ЯКИМ ВНЕСКОМ. Як і восени, іпотека доступна тільки тим, хто скопив 40—50% від вартості бажаного житла.

РАЗОМ. Квартира за $60 тис. (480 тис. грн. ) в кредит на 15 років під 26% річних обійдеться в 960 тис. грн. при погашенні по стандартній схемі і 1,2 млн.— при аннуїтете (рівними платежами)

Дата: 2010-03-31
Джерело: segodnya.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader