Будівництво веранди!


Залежно від розташування головного входу веранду розміщують уздовж фасаду будинки з боку вулиці або уздовж торця будинку, коли вона основний своєю частиною виходить на двір.

Веранди будують заскленими або відкритими. У літню пору року вони використовуються як місця для відпочинку, їдальні, спальні, а взимку засклена веранда служить тепловим шлюзом перед входом в передню. На верандах влаштовують приміщення для зберігання продуктів. Довжину веранди приймають 3,5-5,0, ширину не меншого 1,8 м. Площа веранд повинна бути 6-8 м2.

Стіни веранди роблять з дощок, які нашивають на несучий каркас. Під стіни веранд влаштовують фундаменти стрічкові або столбчатиє розмірами в плані 400X400 мм з кроком стовпів 1200-1500 мм. Каркас складається з обв'язувань ніжней, на яку встановлюють стійки, і верхньою, такою, що спирається на стійки. Каркас роблять з дерев'яних брусків 100Х100 мм. Відстань між стійками приймають 0,6-1,0 м.

У місцях дверних і віконних отворів встановлюють стійки, відстань між якими повинна відповідати ширині отворів. Стійки встановлюють також в місцях примикання однієї стіни веранди до іншої. Стійкі з верхнім і нижнім обв'язуваннями сполучають шпильками 5X5X5 см і скріпляють скобами, устанавлівав мимі по одній на обох кінцях стійкий. Обв'язування, стійкі і ригелі можна також сполучати цвяхами.

Нижнє обв'язування кріплять скручуваннями до анкерів, закладених в кам'яний цоколь або у фундамент через 2 м. Анкери виготовляють з круглої сталі діаметром 10-12 мм, завдовжки 40 см так, щоб крюк анкера заходив в кладку не менше чим на 30 см. Кінці нижніх і верхніх обв'язувань сполучають між собою вполдерева. Всі з'єднання обв'язувань виконують над стійками. Нижнє обв'язування укладають на вирівняну розчином поверхню цоколя, заздалегідь уклавши гідроізоляційний шар з руберойду або толя.

Дверні і віконні коробки кріплять цвяхами до ригелів і стійок. Із зовнішнього боку каркас веранди зашивають струганими дошками вчетверть. Після установки каркаса стек роблять цокольне перекриття веранди. Балки перекриття виконують з дощок перетином 50Х Х150 мм, антісептіруют і укладають по короткому напряму веранди з кроком 500-600 мм. Одним кінцем балку опірают на нижнє обв'язування каркаса і кріплять цвяхами, а інший кінець балки заводять в спеціальні кубла кам'яного цоколя будинку. Кінці балок, що спираються на кам'яний цоколь, на довжину 0,5 м обклеюють толем або руберойдом в два шаруючи.

Для утеплення стін веранди проміжок між двома обшивками заповнюють теплоізоляційним матеріалом, як який можна застосовувати мінераловатниє плити, тирса з додаванням винищити і алебастру, м'які ДВП і др.

Дах у веранді влаштовують односхилою. Спочатку поверх стіни веранди по її короткій стороні укладають балки накату перетином 50Х100 мм з кроком 600 мм. Балки одним кінцем опірают на верхнє обв'язування каркаса з кріпленням цвяхами, заводять інший кінець в кубло цегляної стіни. Потім укладають кроквяні балки веранди перетином 50Х150 мм з кроком 600 мм упритул до балок накату. Кроквяні балки одними кінцями укладають на мауерлат, укладений на цегляній стіні будівлі, іншими на верхнє обв'язування стіни веранди. Закріплюють їх таким чином. На цегляній стіні кроквяну ногу охоплюють скручуванням з двох проволікав діаметром 4 мм і закріплюють за штир або йорж, що забивається в стіну на відстані 0,25-0,30 м від верху. На стіні веранди кроквяну ногу кріплять цвяхами до верхнього обв'язування і балки накату. До кроквяних балок прибивають обрешетку з дерев'яних брусків або дощок, відстань між якими і їх товщина залежать від вживаного виду крівлі.

При пристрої крівлі веранди її необхідно запускати під основну крівлю будинки на 120-100 мм. Місця сполучення крівлі будинку з крівлею веранди закладають цементнопесчаним розчином мазкі 100. Карнизи і торці крокв веранди зашивають дошками. Після пристрою даху каркас веранди з внутрішньої сторони обшивають дошками завтовшки 16 мм, до яких кріплять ДВП, фанеру, картон, інші плиткові матеріали, які повинні закривати стики каркаса. По балках цокольного перекриття укладають дошки підлоги завтовшки 28-40 мм, а до балок накату горищного перекриття підшивають стелю з дощок

Дата: 2009-05-30
Джерело: remontgid.com



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader