Банкіри пережили чорний квартал!


Итоги первого квартала для банков неутешительны. Активы сократились на 7,4%, а чистые убытки превысили 7 млр грн.

Вчора Асоціація українських банків (АУБ) представила результати діяльності банків за перший квартал поточного року. Активи банківської системи в першому кварталі скоротилися на 7,4% до 827 млрд грн. Скорочення активів було спровоковане згортанням банківського кредитування в країні. Так, за 3 останніх місяця кредитний портфель банків зменшився на 8,3% і склав майже 696 млрд грн проти 759 млрд грн на початку року.

Втім, була одна стаття активів, яку банки нарощували впродовж першого кварталу. Частка так званих «інших операцій» збільшилася з 6,1% від активів загальних банківських активів до 8% (66,2 млрд грн). За словами президента Ауба Олександра Сугоняко, в цій статті враховуються валютні операції банків. Стрімке нарощування валютних запасів пов'язане з тим, що банки збирають гроші для погашення іноземних позик. «В другому кварталі очікується пік виплат за валютними боргами банківського сектора. Банки готуються до зовнішніх виплат, скуповуючи валюту», - говорить аналітик інвесткомпанії «Трійка Діалог» Євгеній Гребенюк.

У першому кварталі как- те не занадилося
Перший квартал поточного року закінчився для банківської системи збитками. Загальний негативний фінансовий результат українських банків склав 7 млрд грн. Найбільш великими були збитки Укрпромбанка, який втратив 4,4 млрд грн. На другому місці по збитковості - Укрсиббанк із збитком в 0,85 млрд грн і «Надра» з «мінус» 0,56 млрд грн. Причиною таких невтішних підсумків першого кварталу сталі відрахування в резерви, які банки формували під активні операції. Тільки за три місяці цього року банки сформувала більше 17 млрд грн резервів, коли за важ минулий рік цей показник складав 24 млрд грн. «Банки доформіровивалі резерви, що відбилося на їх прибутку. Це нормальний процес за ситуації, коли кредитні портфелі переоцінюються», - пояснює аналітик інвесткомпанії «Сократ» Роман Сиротян.

Капітал пішов на спад
Ті ж резерви «з'їли» частину капіталу банківської системи, оскільки капітал зменшується на суму непокритих збитків. За перших три місяці капітал банків скоротився на 175 млн. грн (менше 1%) до 123,8 млрд грн. Відносно невелике зниження капіталу банку пов'язане з тим, що в цей період банки активно збільшували статутною капітал, чим і зупинили різке погіршення цього показника. «На початку року було достатньо багато допеміссий і збільшень статутного капіталу, що підтримало банківську систему», - вважає Гребенюк

Дата: 2009-04-30
Джерело: delo.ua



Додати коментар


Текст *:  

Ваше ім'я *:  
Email *:   (не буде опублікований)
Телефон:  
Повідомлення:  
Перевірка *
Введіть код: 


Інші статті про нерухомість

З яких документів почати будівництво приватного будинку?
Найраща пора року для придбання квартири, або на що дійсно необхідно звернути увагу
Як узаконити самовільне будівництво в Україні
Головні тренди на ринку нерухомості в 2018 році: новобудови і однушки
Мандрівники визначилися з кращим готелем світу
Податок на нерухомість в Україні: як не платити штраф у 2018 році
"Доступне житло": як держава допомагає українцям купити квартири
Покупці житла повертаються з передмістя до Києва
Коли краще продавати квартиру: нюанси ринку нерухомості
Ознаки афери при продажу нерухомості: як розпізнати?


Loader